Veronika Žilková (59 let)
herečka

Bulvární status: Stěhuje se s manželem do Izraele. Autor: ac


Veronika Žilková Super.cz

Veronika Žilková prý odjížděla do Izraele jako neurotička. Podívejte se, jak září po svém návratu

V dubnu se Veronika Žilková (59) rozhodla po necelých dvou letech v Izraeli zemi opustit. Důvodem návratu v době koronavirové epidemie byla její rodina a především maminka, o kterou se chtěla starat.

Před svým odjezdem od manžela Martina Stropnického, který v Izraeli působí jako velvyslanec, ale stihla ještě natočil dokument. „Izrael je země, kde je radost žít, tam se všichni usmívají a možná proto, že většina obyvatel jsou potomci, nebo sami prošli holocaustem, tam se nepije na zdraví, ale na život,“ prozradila herečka na tiskové konferenci České televize.

Tam také představila dokumentární sérii Křížem krážem Izraelem, pro kterou napsal scénář její syn Cyril. Zemi herečka spolu s kamerami projela celou a prozradila, proč se po příjezdu neustále usmívá a jen září.

„Tam se všichni usmívají, nikdo nikam nespěchá. Vše jde v pohodě. Evropa je taková uspěchaná, myslím si, že mnohdy nemáme dobrou náladu zbytečně. Já sama jsem tam přijela tak trochu jako neurotička a za ty necelé dva roky mi došlo, že je zbytečné se pořád něčím trápit,“ svěřila se Žilková, která snímek po ročník přípravách natáčela letos v únoru a březnu.

ČTĚTE TAKÉ: Veronika Žilková prchá z Izraele do Česka bez Martina Stropnického: Je možné, že manžela neuvidí i rok

Přestože měli v té době už řadu památek pro sebe, přineslo to také několik komplikací. „V době pandemie se točilo výborně, protože nikdo na těch památkách nebyl. Oni Izraelci už od ledna filtrovali turisty a mnohé tam nepouštěli, nám třeba nepustili kameramana a pak také režiséra, protože cestovali přes nějakou krizovou zemi,“ svěřila se herečka s tím, že Česká televize vše vyřešila a poslala do země náhradní členy týmu, kteří dokument s herečkou dotočili. 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků