Věra Martinová (62 let)
zpěvačka

Bulvární status: Zpěv ji pořád živí. Autor: daz


Věra Martinová

Věra Martinová Korzo

Věra Martinová musela kvůli rakovině prsu podstoupit umělý přechod

Zpěvačka Věra Martinová (62) loni prodělala rakovinu prsu. Vyoperovali jí nádor a chodila na ozařování. "Pořád ale musím brát léky na potlačení tvorby hormonu estrogenu. Je to vlastně uměle vyvolaný přechod," vysvětlila Novinkám.

Zpěvačka si našla bulku v prsu loni na jaře. "Pravidelně jsem chodila na mamograf. Bulka se objevila krátce před plánovanou kontrolou. Naštěstí jsem ji zachytila v raném stadiu," objasnila Martinová. "Díky tomu ji stačilo vyoperovat a nemusela jsem podstoupit chemoterapie, ale jen ozařování," upřesnila s tím, že v době nemoci zrušila jen dva nebo tři koncerty.

Momentálně se Martinová cítí dobře. Léčení ale stále pokračuje. "Aby se rakovina nevrátila, nasadili mi antihormonální léčbu. Nesmí se mi tvořit estrogen, tak mi lékaři urychlili přechod," popsala. "Takže mám všechny ty stavy s ním spojené jako návaly a náladovost. Ale snažím se tomu nepodléhat," dodala.

O své nemoci původně vůbec nechtěla mluvit. Ale pak si řekla, že svým příkladem povede ostatní ženy k prevenci, kterou mnohé zanedbávají. Kampaň jako Anna K. ale nechystá. "Nejsem kampaňový typ," svěřila, když výjimečně vyrazila do společnosti. S kamarádkou Petrou Černockou si vyšla na módní přehlídku do hotelu Hilton.

Martinová po turné, které pořádala loni ke svým padesátinám, dál pravidelně koncertuje. "V květnu budu mít dokonce sedmnáct vystoupení," vypočetla. "Po té nemoci se na svět snažím dívat pozitivně a těšit se ze všeho dobrého, co přijde. Už nikdy nebudu říkat, že sklenička je napůl prázdná, ale jedině to, že je napůl plná," uzavřela svým krédem. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků