Václav Neckář (78 let)
zpěvák

Bulvární status: Pořád září na vyprodaných koncertech. Autor: veš


Václav Neckář přichází s ukolébavkou.

Václav Neckář přichází s ukolébavkou. Foto: Matěj Sládek pro Stream.cz

Smutek po zesnulé manželce léčí prací. Václav Neckář přichází s něčím novým, na co čekal půl století

Po úmrtí milované manželky prochází Václav Neckář (78) těžkým životním obdobím. Se zaháněním splínů a chmur mu pomáhá práce. Legendární zpěvák vydává svoji první uspávanku.

Zajímavé je, že na nazpívání své první ukolébavky si musel počkat půl století do svých dvaasedmdesáti let. Spolu s bratrem Janem, který ji kdysi napsal pro písničkál Kocour v botách, ji nahrál pro internetovou televizi Stream.cz. Po Miru Žbirkovi, Ivanu Hlasovi, Kláře Vytiskové nebo Tereze Černochové je dalším interpretem, který přispěl svou skladbou na dětský kanál Pohádky.

Přestože své poslední album Mezi svými, které přijali s nadšením fanoušci i hudební kritici, vydal Václav Neckář teprve před rokem a čtvrt, už pomýšlí na další. Ještě předtím, než si ale začnou s bratrem Janem pobrukovat první tóny nových písní, nahráli společně Uspávanku pro Honzu.

„Mám v repertoáru spoustu pomalých věcí, nicméně doufám, že při těch posluchači neusínali. Aspoň to nebyl záměr. Uspávanku jsem ale nazpíval jen jednu. Původně ji napsal bratr Honza s Edou Krečmarem do písničkálu Kocour v botách a já jsem ji tenkrát zpíval jako kocour,“ vzpomíná s úsměvem Václav Neckář. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků