Václav Neckář (78 let)
zpěvák

Bulvární status: Pořád září na vyprodaných koncertech. Autor: veš


Václav a Jan Neckář, Ota Petřina a zbytek Bacilů na archivním snímku

Václav a Jan Neckář, Ota Petřina a zbytek Bacilů na archivním snímku Profimedia.cz

Smrt skladatele Petry Janů a Václava Neckáře: Zabilo ho osmdesát cigaret bez filtru denně?

Nečekaná smrt Oty Petřiny (†66), vynikajícího hudebníka, který spolupracoval třeba s Petrou Janů (69), Václavem Neckářem (78) nebo Alešem Brichtou (62), je obestřena tajemstvím. Šokovaným šoubyznysem se ale nese šeptanda, že tvrdohlavý Ota údajně trpěl rakovinou plic, kterou odmítal léčit. Může to být pravda?

„Nevím, jeho manželce jsem pouze kondolovala a vůbec jsem se nevyptávala, nepřipadalo by mi to vhodné. Je ale pravda, že denně kouřil osmdesát velmi silných francouzských cigaret bez filtru, takže je to možné,“ krčí rameny Petra Janů.

Tahle značka cigaret opravdu nebylo žádné lehké kuřivo: cigarety obsahovaly tolik dehtu a nikotinu, že se dokonce již nesmí dovážet do ČR a do jejich původního složení promluvila i Evropská unie.

Kolega Petřiny z Bacilů Jan Neckář drby o tom, že Petřinu zabila neřest, prakticky potvrzuje. „Kuřáci jsou těžcí závisláci, mohl bych o tom povídat ze své vlastní zkušenosti. Přestal jsem ale už před pětatřiceti lety, dřív jsem vytáhl šedesátku denně. Ota bohužel kouřil dál ty svoje oblíbené silné cigarety bez filtru. Mám dojem, že mu ta závislost k smrti pomohla. Ale i tak měl tuhý kořínek, vydržel hodně. Jinak byl totiž docela asketa,“ tvrdí mladší bratr Václava Neckáře.

Že by hudebník odmítl léčbu, je prý docela možné. „Pravdou je, že k doktorovi zásadně nechodil. Nikdy si nevzal ani jediný prášek, byl zásadně proti tomu. Je ale otázkou, jak to vlastně bylo,“ dodal. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků