Václav Glazar (1952–2018)
herec

Vzpomínka Super: Hvězda Kameňáku už léta bojuje s jednou nemocí za druhou. Autor: daz


Truchlilo se pro Miloše Formana, Gabrielu Vránovou i Mariána Labudu.

Truchlilo se pro Miloše Formana, Gabrielu Vránovou i Mariána Labudu. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Miloš Forman, Marián Labuda i Gabriela Vránová: Tyhle známé osobnosti letos odešly do uměleckého nebe

Na letošní rok se bude vzpomínat nejen v pozitivním smyslu. Navždy nás totiž opustilo hned několik významných osobností. O vánočních svátcích si známá jména, která letos navždy odešla, tak jako každý rok připomínáme.

V dubnu truchlil celý český národ i Hollywood. Po krátké nemoci totiž v USA zemřel filmový režisér a držitel dvou Oscarů Miloš Forman (✝86). Pohřeb proběhl pouhé dva dny po jeho smrti a jen v okruhu nejbližších. Veřejné poslední rozloučení neměl ani slovenský režisér Juraj Herz (✝83), jenž na jaře odešel po několikaměsíční těžké nemoci.

Náhle odešel do hereckého nebe také slovenský herec Marián Labuda (✝73), který ztratil vědomí, když nastupoval do auta. Ačkoliv jeho manželka ihned zavolala záchranku a s resuscitací pomáhal i kolemjdoucí, nebylo mu už bohužel pomoci.Poslední rozloučení bylo opravdu velké a proběhlo ve Slovenském národním divadle.

Naopak po vleklé nemoci v červnu zemřela herečka Gabriela Vránová (✝78), jež podlehla rakovině. Smutnou zprávu oznámil její syn, herec a režisér Ondřej Kepka. V Divadle na Vinohradech se s ní pak loučila rodina a řada jejích kolegů.

Obrovská tragédie pro změnu zasáhla rodinu Pavla Zedníčka (72). V prvních hodinách nového roku při těžké autonehodě totiž přišel o život jeho synovec Jakub Zedníček (✝27), jenž působil jako herec v Městském divadle v Brně. Zůstala po něm partnerka Lenka Janíková a teprve devítiměsíční dcerka Maya. Ve věku pouhých 39 let pak zemřel také herec Jiří Laštovka.

Následkům zápalu plic několik dní před Vánoci bohužel podlehla oblíbená herečka Jana Štěpánková (✝84).

Truchlilo se ale i za skladatele Zdeňka Bartáka (✝89), hvězdu pražského Divadla Na zábradlí Vlastimila Bedrnu (✝89), televizního baviče Josefa Mladého (✝63), Čendu z Četnických humoresek Františka Švihlíka (✝76), hvězdu Troškových Kameňáků Václava Glazara (✝65), režiséra Petra Weigla (✝79), DJ Loutku (✝51) a herce z Černých Baronů Milana Šimáčka (✝56). Další zesnulé osobnosti si připomeňte v naší galerii. 

Štěpánka Bínová , Super.cz


Časová osa článků

Profilový článek