Tomáš Matonoha (50 let)
herec

Bulvární status: Stal se hvězdou čtvrté Tváře. Autor: daz


Herci se učí jezdit na kole. Video: Total Film

Hana Vagnerová, Celeste Buckingham nebo Adam Mišík trénují kvůli filmu na kole: Neseděli na něm roky

Tohle natáčení bude opravdu náročné. A vyžaduje přípravu. Před pár dny se začala točit nová komedie Bajkeři podle scénáře dnes jednoho z nejvyhledávanějších autorů Petra Kolečka, která posadí na kola řadu známých českých herců.

Natáčení začalo koncem května v Praze, točit se bude celý červen v půvabném přírodním prostředí v okolí Telče, ale i České Kanady. Režírovat bude debutující Martin Kopp, doposud režisér seriálů jako Ulice, Vinaři, Ohnivý kuře, ale také spolutvůrce kultovního fotbalového Vyšehradu. Jak si herci na kolech vedli, můžete vidět ve videu, které zaznamenává první tréninky, z nichž plyne, že mnozí sedli na kola poprvé od dětských či teenagerských let a byl to pro ně pořádný záhul.

Bajkeři slibují být rozvernou letní komedií ve stylu Snowboaďáků a Rafťáků. Nevlastní bratři Jakub a David společně s kamarádem Sašou tráví většinu času ve světě sociálních sítí. Vztahy pro ně představují chaty s virtuálními dívkami, které nikdy neviděli, obživu falešná módní show, v níž se předstírá něco, co není, a největší životní problém pak vybitý mobil nebo nefunkční wifi. Na nátlak rodičů jsou donuceni vydat se pod vedením Davidovy půvabné „macechy“ Terezy na dvousetkilometrový cyklovýlet.

S překvapením zjišťují, že tam venku je skutečný svět, v němž život znamená víc než status na Facebooku, opravdové dívky vypadají poněkud lépe než kreslené akční hrdinky virtuálních her a k lásce patří také sex. Srážka se životem sice nese jistá úskalí, ale s humorem, tentokrát „Kolečkovsky“ ironickým, se dá zvládnout nejen výšlap do strmého kopce, stavba stanu, chybějící elektrická zásuvka, ale také sok v lásce.

V hlavních rolích se představí trio mladých herců – hvězda televizní show Tvoje tvář má známý hlas Adam Mišík, Jan Komínek, který má za sebou vedle úloh v televizních seriálech Ulice, Znamení koně nebo Svatby v Benátkách i hlavní roli v pohádce Pravý rytíř, a Vojtěch Machuta, který si zahrál v seriálech Gympl s (r)učením omezeným nebo Vinaři.

Na dívčí sedla zasednou populární zpěvačka Celeste Buckingham (26), herečky Julie Šurková a Štěpánka Fingerhutová, kterou můžeme znát z komedie Dvojníci, nebo exotická zpěvačka a tanečnice Esther Lubadika, která zaujala v jedné z řad soutěže Česko Slovensko má talent.

V rolích rodičů a jejich partnerů uvidíme Hanu Vagnerovou (38), Pavla Nečase, Tomáše Matonohu (50), Vandu Hybnerovou (53), Michala Suchánka (56) nebo Václava Postráneckého. Komedie s muzikou Jana P. Muchowa slibuje i duet Mišík/Buckingham a také jedno hudební překvapení. V kinech si s komedií Bajkeři budete moci prodloužit léto od 19. října, kdy film do kin uvede distribuční společnost Falcon. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků