Tomáš Matonoha (50 let)
herec

Bulvární status: Stal se hvězdou čtvrté Tváře. Autor: daz


Tomáš Matonoha

Tomáš Matonoha Foto: archiv TV Nova

Dlouho střežené tajemství prozrazeno: Víme, čím se živil idol ženských srdcí Matonoha

Jejich tváře plní titulní stránky časopisů, vyprodávají divadelní sály a zvyšují sledovanost televizních seriálů. Ne vždy tomu tak ale bylo. Tomáš Matonoha (50) na oslavě svých dvaačtyřicátých narozenin zavzpomínal na první zaměstnání.

O tom, že se nejednalo o povolání, která se těší ženskému obdivu, svědčí i fakt, že žil deset let sám. Herec, moderátor, bavič a nově také režisér a autor dětské pohádkové knihy se živil jako sanitář a uklízeč. „V období mezi gymplem a vysokou školou jsem dělal sanitáře a profesionálního uklízeče. Byl jsem v uklízecí četě, a protože jsem tam byl já a samý ženský, tak na mě zbylo umývání oken. A těch bylo v celém Masarykově onkologickém ústavu, který jsme uklízeli, požehnaně. Živil jsem se tím ale jen dva měsíce, pak jsem odešel, protože začaly prázdniny a mladý Ital a já v létě nepracujeme,“ rozpovídal se rodilý Brňák, který díky své předchozí praxi s přehledem zvládá všechny domácí práce.

„Deset let jsem bydlel sám, dokonce jsem si koupil svou první pračku, kterou máme dodnes, jen jsme ji přesunuli na chalupu a do nového bytu jsme si pořídili novou. Takže umím všechno, jen pokud to dělat nemusím, tak to nedělám. Dokonce ani okna jsem od té doby, co jsem ženatý, neumýval,“ dodává pobaveně Matonoha a zároveň přiznává, že ani přebalování nepatří mezi jeho oblíbené činnosti. Jinak je ale vzorným otcem, stejně jako postava, kterou ztvárnil v nové české komedii Martin a Venuše. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků