Tom Hardy (43 let)
herec

Bulvární status: Šílený Max je v civilu slušným tatínkem. Autor: ac


Lady Gaga už má ve sbírce Zlatý glóbus, teď si brousí zuby na Oscara.

Lady Gaga už má ve sbírce Zlatý glóbus, teď si brousí zuby na Oscara. Profimedia.cz

Lady Gaga boduje: Po Zlatém glóbu se dočkala i oscarové nominace

V takový úspěch kontroverzní zpěvačka, jejíž největší hudební sláva už pominula, nedoufala ani ve svých nejoptimističtějších představách. Sotva rozdýchala úspěch na Zlatých glóbech, potěšily ji i oskarové nominace.

Lady Gaga (34) si z nedělního ceremoniálu odnesla Zlatý glóbus za herecký výkon v seriálu American Horror Story: Hotel, což bylo velkým překvapením i pro ni samotnou. Teď má šanci svou sbírku trofejí rozšířit o Oscara, na nějž ovšem není nominovaná jako herečka, ale jako autorka písně Til It Happens To You, která zazněla v dokumentu The Hunting Ground mapujícím sexuální násilí na amerických univerzitách. Konkurovat jí bude například Sam Smith a jeho song Writing´s On The Wall z bondovky Spectre.

Nominacím na Oscary vévodí s dvanácti šancemi drsné drama Revenant Zrtvýchvstání, které už posbíralo tři Zlaté glóby. Deset trofejí si může odnést postapokalyptický sci-fi snímek Šílený Max: Zběsilá cesta, jehož hlavní hvězdou je Tom Hardy, který je však paradoxně nominován za vedlejší roli v konkurenčním Revenantovi.

Na slavnostním ceremoniálu, který se uskuteční 28. února v Los Angeles, budou k vidění ty největší filmové hvězdy. O cenu za nejlepší herecké výkony usilují Leonardo DiCaprio (46) (Revenant Zmrtvýchvstání), Matt Damon (Marťan), Cate Blanchett (51) (Carol) či Kate Winslet (45) (Steve Jobs). 

Adam Chromý , Super.cz