Tina Turner (80 let)
zpěvačka

Bulvární status: Rocková babička je nesmazatelně zapsaná do dějin populární hudby. Autor: ac


Tina Turner toho ukázala opravdu hodně...

Tina Turner toho ukázala opravdu hodně... Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Rocková babička ostychem nikdy netrpěla: 8 nejpikantnějších fotek z repertoáru Tiny Turner, která je tady už 75 let

Na hudební scéně se Tina Turner pohybuje už půlstoletí, ale do důchodu se ještě nechystá. Majitelka jednoho z nejrozpoznatelnějších hlasů a dokonalých nohou, které se nebojí odhalovat ani v pokročilém věku, dnes slaví 75. narozeniny.

Dnes už Tinu známe jako hudební legendu, která je trvale zapsána do dějin populární hudby, a držitelku bezpočtu cen za celoživotní přínos v jejím oboru, kde stále patří k nejrespektovanějším osobnostem. Dáma drobného vzrůstu (měří pouhých 163 cm) se stala hudební ikonou, již proslavily nejen hity, které mají dodnes rádia ve svém repertoáru, ale také odvážné kostýmy a specifický účes, kvůli němuž si rockovou babičku oblíbili i travesti umělci.

Dolní končetiny Tiny Turner (80) patří k pokladům světového šoubyznysu a majitelka je na ně patřičně hrdá. Své sexy nožky tak na pódiu předváděla ještě před pár lety a není vyloučeno, že je fanouškům ještě ukáže.

Hudební kariéru rocková veteránka zahájila po svatbě s prvním manželem Ikem Turnerem, s nímž na konci 50. let tvořila duo. Mnohem většího úspěchu se však dočkala až po rozvodu v roce 1976, kdy plně zúročila svůj talent i ženské přednosti. Jako sólová zpěvačka se Tina zařadila mezi největší hvězdy a na vrcholu se udržela až do nového tisíciletí. Ještě před pěti lety fanoušky potěšila na turné, kde zazněly její největší hity jako What´s Love Got to Do with It, Simply the Best či Golden Eye.

V současné době je Tina Turner šťastně provdaná za Erwina Bacha, s nímž do manželství vstoupila loni v červenci. Její bohatou kariéru připomínají fotky v mimořádně odvážných kostýmech, jimiž současné rebelky Rihannu či Lady Gaga strčila do kapsy už před několika desetiletími. 

Jaký hit Tiny Turner máte nejraději?

Adam Chromý , Super.cz