StarDance 2021
Taneční soutěž

Bulvární status: StarDance je taneční show, která se na obrazovkách České televize poprvé objevila v roce 2006. Soutěž tradičně moderuje Marek Eben a Tereza Kostková. Páry jsou složeny z profesionálních tanečníků a známých osobností ze světa sportu, hudby, filmu či sociálních sítí. Autor: ls


Finalisté StarDance 2019

Finalisté StarDance 2019 Michaela Feuereislová

Čekají StarDance další zásadní změny? Zahraniční trendy mluví jasně

Britská média informovala, že v populární show Strictly Come Dancing, jež je předlohou české StarDance, si letos poprvé v šestnáctileté historii soutěže zatančí stejnopohlavní pár.

Stanice BBC už loni vydala prohlášení, že je této možnosti nakloněna. „V budoucnu jsme zcela otevřeni možnosti párování celebrit a profesionálních tanečníků stejného pohlaví, pokud by k tomu nastala příležitost,“ znělo ve vyjádření stanice. A tak se i stalo.

ČTĚTE TAKÉ: Holky s holkama a kluci s klukama? Česká televize nevylučuje revoluční změny ve StarDance

Podle listu The Mirror bude s ženou tančit nově potvrzená účastnice z řad celebrit, boxerka a olympijská medailistka Nicola Adams.

Už loni se v soutěži představili dva tanečníci, nešlo však o soutěžící, ale o vystoupení v rámci jednoho z dílů. Stanice tehdy od diváků dostala na dvě stovky stížností, uvádí The Telegraph.

Tvůrci české StarDance už před časem uvedli, že zahraniční trendy sledují, a proto není vyloučeno, že tento se promítne i do složení soutěžících příští řady.

ČTĚTE TAKÉ: Exkluzivně: Víme, kdo nahradí Jana Ondera ve StarDance. Další král parketu!

„V rámci příprav nové řady 2021 čerpáme inspiraci z nejrůznějších koutů světa. Ale abychom diváky ČT mohli překvapit co nejlepší skladbou soutěžících, nechceme prozrazovat detaily,“ napsala Super.cz Lucie Kapounová z týmu StarDance.

Co už ČT potvrdila, je nový šéf choreografů. Jana Ondera po čtyřech letech nahradí Marek Zelinka. 

Jste pro stejnopohlavní páry v české StarDance?

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků