Stanislav Majer (43 let)
herec

Bulvární status: Nový oblíbenec televizních divaček Autor: ac


Kryštof Hádek a Tereza Voříšková v hlavních rolí snímku Hlas pro římského krále

Kryštof Hádek a Tereza Voříšková v hlavních rolí snímku Hlas pro římského krále Foto: Česká televize

Bývalí filmoví i skuteční milenci Voříšková a Hádek opět jako pár: Takhle budou vypadat v dalším snímku

Po trilogii Jan Hus začala Česká televize v těchto dnech natáčet další historický film věnovaný jedné z nejvýznamnějších osobností našich dějin - Karlu IV. Ve snímku s názvem Hlas pro římského krále režisér Václav Křístek mapuje období, v němž se mladý princ musí vymanit z područí dominantního otce a nalézt vlastní úlohu v historii svého národa a celé Evropy.

Role Karla IV. se ujal Kryštof Hádek (39), jeho manželku Blanku z Valois ztvární Tereza Voříšková (31) a Jana Lucemburského bude hrát Stanislav Majer (43).

„Karel IV. je pro mě jednou z největších postav evropských dějin. Myslím si, že je hodný obdivu. Mluvil pěti jazyky, měl velký dar odhadnout lidské povahy a za jeho politickými úspěchy stála především obratnost při jednání s lidmi,“ uvedl představitel ústřední postavy Kryštof Hádek.

Snímek se bude natáčet v mnoha historických objektech, mimo jiné na hradech Švihov, Kost, Cuknštejn, Točník, Zvíkov, Pernštejn či v třebíčské katedrále, a vedle představitelů hereckých rolí se jej zúčastní téměř tisíc dalších účinkujících - šermířů, kaskadérů nebo jezdců na koních. Pro snímek bylo navrženo a ušito kolem dvou set kostýmů.

Česká televize film uvede v příštím roce jako příspěvek k oslavám sedmistého výročí narození Karla IV. 

Jana Hofmanová , Super.cz


Profilový článek