Romana Vítová (43 let)
modelka, moderátorka

Bulvární status: Dvě děti jí stačí, třetí neplánuje. Autor: daz


Romana Jákl Vítová se v sedmém měsíci těhotenství vyfotografovala s dcerou Sofinkou.

Romana Jákl Vítová se v sedmém měsíci těhotenství vyfotografovala s dcerou Sofinkou. Foto: Zapojme svaly pro Karolínku

Romaně Jákl Vítové chce při porodu asistovat její tříletá dcera

Bývalá moderátorka počasí Romana Jákl Vítová (43) se přestala schovávat a téměř po roce, kdy se neukázala na veřejnosti, o sobě dala vědět. V rámci podpory charitativní akce Zapojme svaly pro Karolínku se totiž nechala nafotografovat v sedmém měsíci těhotenství. Super.cz prozradila podrobnosti o svých těhotenských potížích a o tom, jak na ni tříletá dcera Sofinka chodí s plastovým nožíkem, kterým chce sestřičce pomoci na svět.

Bývalá rosnička televize Prima Romana Jákl Vítová (33) měla být jednou z hlavních hvězd úterního charitativního free style z.u.m.b.a. maratonu, tato akce byla jedinou, na níž přislíbila svou účast. Vzhledem k nemoci nakonec musela Romana na poslední chvíli odřeknout.

„Sama jsem maminkou tříleté Sofinky, takže se mě případ Karolínky Hájkové osobně dotýká. Moc jsem se těšila na setkání s ní i s rodiči, které obdivuji nejenom pro jejich vnitřní sílu. I zdravé dítě dá někdy zabrat, je to ale nesrovnatelné s Karolínkou, která je na pomoc rodičů plně odkázána. Bohužel jsem nemocná a musela jsem zůstat doma,“ uvedla Jákl Vítová.

Mrzí ji, že nemohla poznat holčičku, která krátce po narození utrpěla herpetickou encefalitidu, má zničenou velkou část mozku a kvůli tomu ani nemůže myslí ovládat své tělo.

„Je to nádherná holčička a je neuvěřitelně silné a krásné, jak už jen z fotografií působí celá rodina pozitivně a šťastně,“ konstatovala těhotná moderátorka, která se vzhledem k neúčasti na akci do podpory Karolínky zapojí soukromě.

Očekávání přírůstku do rodiny si Romana Jákl Vítová užívá. „Druhé těhotenství se od toho prvního samozřejmě trochu liší, hlavně v tom, že už se tak nesleduji. Vím, jak to probíhá a co můžu přibližně čekat. Všichni se ale moc těšíme, hlavně Sofinka. O bříško pečuje úplně nejvíc. Stokrát za den ho objímá, hladí a pusinkuje. Miminku večer vypráví pohádky. Naposledy mu říkala, že venku je ještě zima, tak musí zůstat v bříšku. Až ale bude hodně svítit sluníčko, tak vyleze a budou si spolu hrát,“ pokračuje Romana.

„Někdy se už ale sestřičky nemůže dočkat, dokonce za mnou přišla s plastovým nožíkem a tvrdila, že jí miminko říkalo, že už by chtělo ven. Ať se prý nebojím, že mě jenom trošku řízne do pupíku a že to vůbec nebude bolet,“ dodala s úsměvem.

„Po zdravotní stránce je to teď o něco náročnější, musím být víc opatrná, hodně odpočívat, nemůžu třeba cvičit a podobně. Jinak jsou ale ty klasické těhotenské problémy stejné, jako když jsem čekala Sofinku. Každé období s sebou něco nese, ať už to jsou bolesti zad, nevolnosti, migrény nebo třeba otoky. Rozhodně si ale nestěžuji. Myslím, že skoro každá maminka pro ten malý velký zázrak ráda podstoupí cokoli. A zázrak to vážně je!“ dodala Jákl Vítová na závěr.

Na akci choreografa Petra Kříže Zapojme svaly pro Karolínku, která proběhla formou free style z.u.m.b.a. maratonu, se celkově vybralo 90 941 Kč. Největší částku, třicet tisíc korun, věnovala Karolínce kapela Walda Gang. Výtěžek akce, kterou podpořilo svou přítomností více jak patnáct známých osobností v čele s loňskou Českou Miss Jitkou Válkovou (29), Sámerem Issou (35), Patricií Solaříkovou a dalšími, bude věnován na nákup speciálního kočárku pro handicapované, houpačky, léků a na podporu asistentky Karolínky v mateřské školce. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků