Robert Kodym (53 let)
zpěvák

Bulvární status: S kapelou Lucie se těší na velký návrat na scénu. Autor: ank


Kapela Lucie ve svých začátcích

Kapela Lucie ve svých začátcích Foto: archiv Bontonfilm

Jak se změnili za 30 let? Kapela Lucie slaví výročí nejen obřím turné, ale do kin půjde i film

30 let spolu, 30 let bez sebe. Fenomenální skupina Lucie se poprvé představí i na plátnech kin v celovečerním filmu Lucie: Příběh jedný kapely. Nevídaná cesta časem, čtyři životy plné hudby v jednom z největších českých dokumentárních projektů tohoto roku. A nutno říct, že pánové se za ty roky pořádně změnili. Nejpodobnější si je asi Michal Dvořák (54).

Strhující příběh 30 let kapely Lucie ukazuje dosud nezveřejněné záběry pořízené samotnými členy kapely a záznamy, o kterých si všichni mysleli, že už ani neexistují. Otevřené zpovědi členů kapely nakreslí portrét čtyř výrazných osobností, které spolu leckdy nedokázaly sedět v jedné místnosti, přesto se potkávají na jednom jevišti. Příběh jedný kapely ukáže Lucii ve všech jejích náladách.

„Já bych to přirovnal k malířství. Je to jako kdyby všichni malovali do jednoho obrazu,“ říká k tomu Robert Kodym (53). „Ale do tvýho...“ dodává David Koller.

Lucie: Příběh jedný kapely je filmovou afterpárty, která v kinech bezprostředně naváže na velké koncerty pořádané v červnu 2016 k 30. narozeninám skupiny. Během třiceti let se Lucie stala legendou a nejúspěšnější skupinou novodobé historie české hudby.

Drží ocenění pro skupinu dvacetiletí, interpreta dvacetiletí a také pro album dvacetiletí za Černý kočky, mokrý žáby. Unikátní záběry a výpovědi ve filmu mapují dramatický život, který s takovým úspěchem souvisí. Od strmé cesty vzhůru přes krize, skandály, přerušování činnosti, vylučování členů ze skupiny až po společný triumfální návrat na pódia. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků