Rey Koranteng (46 let)
moderátor

Bulvární status: Býval první televizní rosničkou u nás, nyní moderuje Televizní noviny. A fanynky u obrazovek stále omdlévají. Autor: daz


Lucie Borhyová a Rey Koranteng před 17 lety a dnes

Lucie Borhyová a Rey Koranteng před 17 lety a dnes Foto: Facebook L. Borhyové

‪Tyhle fotky dělí sedmnáct let: Lucie Borhyová a Rey Koranteng vypadají líp, než za začátku kariéry

V životě lidském jde bez jednoho roku o celou cestu k plnoletosti, v televizní branži to vydá za několik kariér. Lucie Borhyová (42) a Rey Koranteng (46) spolu už moderují Televizní noviny sedmnáct let. A snímky ukazují, že vlastně oba vypadají lépe, než když na postu moderátorů zpravodajství začínali!

Do křesla „mluvících hlav“ Televizních novin se oba dostali poté, co se Vladimír Železný rozhodl od tehdejšího amerického majitele převzít násilně Novu a přestěhoval ji z centra Prahy na Barrandov. Spousta původních moderátorů tehdy na protest proti podle jejich názoru nemorálnímu chování tehdejšího ředitele odmítla přejít do nástupnické stanice (Česká republika pak za Železného krok platila v mezinárodní arbitráži deset miliard korun) a příležitost tak dostali noví.

Rey Koranteng byl divákům už znám, však na Nově už řadu let moderoval počasí. Lucie Borhyová ale začínala až v roce 1997 jako pomocná redaktorka a pro diváky Novy byla hotovým zjevením. Její široký úsměv působil fenomenálně.

Brzy se vyšvihla mezi nejpopulárnější české televizní tváře a zůstává mezi nimi dodnes.
„Úplně první vysílání? Stres,“ vzpomíná Lucie. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků