Radka Třeštíková (42 let)
spisovatelka

Bulvární status: Spisovatelka rozvlnila boky ve StarDance. Autor: veš


Tomáš Třeštík Super.cz

Začíná jít do tuhého: Rozvádějící se fotograf Tomáš Třeštík se obává finanční budoucnosti

O fotografovi Tomáši Třeštíkovi se v poslední době psalo nejdřív v souvislosti s tím, že vydal svoji první knihu, poté přišel pořádný mediální mazec, jelikož oznámil, že se rozvádějí s manželkou, spisovatelkou Radkou Třeštíkovou (42). My jsme s ním ale při rozhovoru rozebírali i jeho práci, která je jeho hlavním zdrojem obživy.

Co se tedy změnilo na práci portrétního fotografa v období pandemie? "Dělám věci, které se dají připravit a pracovat s nimi. Trvá to déle a musí to být pečlivější, samozřejmostí je i testování nebo to, že fotím v roušce. Co se změnilo, je ta obrovská nejistota, kdy nevíte, co bude za týden, takže se všechno hůř domlouvá," řekl Super.cz.

Fotograf Tomáš Třeštík oznámil rozchod s manželkou, spisovatelkou Radkou. Není důvod smutnit, vzkázal

"Má rád věci nalajnované, což se teď úplně neděje. Pandemie zasáhla do všech profesí, vidím to kolem sebe, takže jsem ten poslední, kdo si mohl stěžovat. Ale cítím tu extrémní nervozitu, i když se mě dotýká nepřímo," doplnil.

Obává se ovšem budoucnosti, a to po i po finanční stránce. "Mohlo by to fungovat lépe, plno věcí odpadlo. Druhá část mé práce je reklamní fotka, a tam se to pomalu začíná projevovat a ještě projeví. Je tam větší setrvačnost, rozpočty na minulý rok se dělaly rok předtím. Teď teprve začíná jít do tuhého, ale jak moc to bude, neumím odhadnout," uzavřel fotograf, s nímž jsme se bavili i o jeho oblíbených a neoblíbených místech na focení anebo proč vlastně během manželství nefotil akty. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků