Petra Nesvačilová (36 let)
herečka, režisérka

Bulvární status: Stojí před i za kamerou... Autor: ned


Táborský si zahraje autistického profesora, který nemá rád doteky.

Táborský si zahraje autistického profesora, který nemá rád doteky. Herminapress

Do StarDance nechtěl, tanec ale známého herce se sametovým hlasem dohnal v divadle

Pohyb a zejména tanec je Petře Nesvačilové (36) vlastní. Kvůli nastudování nové hry s názvem Taneční hodiny z pera amerického dramatika Marka St. Germaina ale musela navštěvovat speciální lekce. Její postava má totiž za úkol naučit tančit autistického profesora, který nemá rád doteky.

„Já ráda sportuju a stále chodím na tréninky různých druhů tanců. V rámci zkoušek proto máme i pohybovou spolupráci, protože v jistých okamžicích je tanec stěžejní. Měla jsem šanci navštívit hodiny lektorky tance Berrak Yedek,” říká Petra a jedním dechem dodává: „Bylo fajn zjistit, jaké mám taneční možnosti.”

Hereččiným žákem v roli autisty bude Miroslav Táborský. Ptali jsme se ho, jak on je na tom s tímto druhem pohybu. „Já jsem samozřejmě chodil do tanečních a v rámci studia na divadelní fakultě jsme měli tři hodiny tance týdně. Mám tedy zkušenost ze školy. V průběhu mé kariéry jsem byl donucený tancovat,” svěřil se nám Táborský, který nevyužil šanci zúročit své pohybové schopnosti ve známé taneční soutěži. „Nakonec jsem nepřijal nabídku zúčastnit se StarDance,” přiznal s tím, že sice tančí rád, ale nechal by to tak, jak to je.

Tak uvidíme, jestli nezmění svůj názor po premiéře, která se chystá na 22. a 23. března v Divadle Ungelt. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků