Petra Nesvačilová (36 let)
herečka, režisérka

Bulvární status: Stojí před i za kamerou... Autor: ned


Ilona Csáková a Monika Absolonová po 16 letech

Ilona Csáková a Monika Absolonová po 16 letech Profimedia.cz

Před 15 lety se Csáková s Absolonovou střídaly v Kleopatře: Teď jsou z nich maminky, jimž čas na kráse rozhodně neubral

Když v roce 2002 domácí muzikálovou scénu zpestřila Kleopatra, v roli egyptské královny se alternovaly Ilona Csáková (51) a Bára Basiková (58) s tehdy začínající Monikou Absolonovou (45). O 15 let později se dvě z nich setkaly na křtu knihy Rekviem za Pluto, v níž jsou Ilona a Monika v souvislosti s muzikálem zmíněny.

V době premiéry byla Absolonová na počátku kariéry a publikum lákala známější jména v obsazení. Dnes už má ovšem doma Thálii za roli v muzikálu Funny Girl. Cenu v roce 2012 získala za účinkování v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem, teď se stejným představením boduje v pražském divadle Studio DVA. Za jejím úspěchem jsou ale roky dřiny.

Monika Absolonová se k textu, v němž jsou rodiče hlavního hrdiny na počátku nového tisíciletí zklamaní, že v Kleopatře neviděli Ilonu Csákovou, postavila s nadhledem, protože už dávno patří k nejoblíbenějším a nejúspěšnějším muzikálovým zpěvačkám. „Ráda bych se dočkala pokračování, kde by bylo vysvětleno, jestli je ta Absolonová nakonec zklamala, nebo nezklamala,“ zažertovala na křtu po boku své dřívější alternace Ilony Csákové a herečky Petry Nesvačilové (36).

Obě muzikálové divy se dnes kromě hudby věnují svým rodinám. Ilona už má sedmiletého Daniela a čtyřletého Dominika, Monika se předloni dočkala Tadeáše. Oběma Kleopatrám to na křtu slušelo a nechtělo se věřit tomu, že od premiéry jejich představení uběhlo už 15 let. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků
Profilový článek