Petra Hřebíčková (42 let)
herečka

Bulvární status: Po druhém porodu se opět vrací před kameru Autor: ac


Hana Vagnerová si ve filmu zahraje těhulku.

Hana Vagnerová si ve filmu zahraje těhulku. Foto: archiv Bontonfilm

Bříško si musí do filmu vycpávat: Takhle by to Haně Vagnerové slušelo, kdyby byla těhotná

Nemá sice dlouhodobý vztah a na pořízení vlastních potomků zatím nemá ani pomyšlení. Přesto se teď Hana Vagnerová (38) zaobírá tématem mateřství. Sympatická herečka totiž společně s Petrou Hřebíčkovou (42), Sandrou Novákovou (39) a Gabrielou Marcinkovou (33) natáčí v průběhu léta romantickou komedii Matky.

Komedii o tom, jak mohou být partnerské vztahy s příchodem dětí náročnější, začne co nevidět natáčet režisér Vojtěch Moravec.

Většina hlavních tvůrců i producenti jsou rodiče, s jednou výjimkou a tou je právě Vagnerová. „Hanka si prošla tvrdou přípravou. Všichni jsme jí dali na víkend naše děti a připravili jsme jí náročný boot camp,“ směje se Vojtěch Moravec.

„Naštěstí jsem celý život obklopena malými dětmi, takže mě nabídka role novopečené maminky nevyděsila,” říká Hanka. „Zároveň i moje postava se sama s mateřstvím teprve sžívá a zjišťuje, že veškeré její přípravy se ani vzdáleně nedají srovnat s realitou. Co já osobně považuji za velký dárek a na co se velmi těším, je práce s ostatními herečkami, které jsou nejen obrovsky talentované, ale skvěle si lidsky rozumíme,“ dodává.

Scénář Matek napsala Vanda Zaplatílková Hutařová společně se Sandrou Novákovou. "Obě jsou ve věku hlavních hrdinek, obě mají děti, obě ví, jaké to je porodit a nezbláznit se z toho, obě jsou vtipné. Myslím, že ve scénáři tohle všechno je," říká režisér Vojtěch Moravec, jenž bude režírovat vlastní manželku, právě spoluautorku scénáře a jednu z hlavních postav Sandru Novákovou.

Film se měl původně natáčet na jaře. Těsně před první klapkou ale všechny plány přerušila epidemie koronaviru. Jeho premiéra je tak v plánu až na 26. listopadu 2020. 

Saša Šeflová , Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků
Profilový článek