Petra Černocká (71 let)
herečka, zpěvačka

Bulvární status: Saxana stále baví děti i dospělé svými písničkami. Autor: gw


Skutečný věk byste jí rozhodně nehádali. Černocká vypadá stále jako holka.

Skutečný věk byste jí rozhodně nehádali. Černocká vypadá stále jako holka. Michaela Feuereislová

Saxana měla slučák milenců: Současného manžela přivedla mezi rodinu bývalého partnera

V úterý 18. listopadu zazněly v Obecním domě nezaměnitelné skladby žijící legendy, skladatele Vadima Petrova. Velkolepý koncert pro něj zorganizovala jeho vnučka Linda Vojtová (35) společně se svou maminkou Taťánou Vojtovou.

Na koncertě byla přítomna řada předních českých umělců, kteří se řadí mezi žáky a přátele profesora Vadima Petrova. Zakladatel Konzervatoře Jaroslava Ježka a profesor Pražské konzervatoře část z nich sám vyučoval. Mezi hosty byl například Jaroslav Svěcený, Varhan Orchestrovič Bauer, Leoš Mareš, Blanka Matragi, Václav Hybš, či Mário Klemens.

Objevila se zde také Petra Černocká (71). Ta sice není Petrovovou bývalou žačkou, ale pojí je jiné, velmi úzké vazby. Černocká chodila po rozvodu se svým prvním manželem pět let s Vadimem Petrovem mladším (prvním manželem herečky Zlaty Adamovské), takže je rodinná známá a velká obdivovatelka hudby Vadima Petrova seniora. „Koncert jsem si užila, moc se mi to líbilo," nechala se slyšet představitelka čarodějnice Saxany z filmu Dívka na koštěti, které to i tento večer hodně slušelo. Málokdo by jí hádal její skutečný věk.

Přestože byla herečka a zpěvačka spojovaná se synem hlavní hvězdy večera, nebránilo jí to v tom vyrazit na koncert v doprovodu svého manžela Jiřího Pracného. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků