Petr Vondráček (47 let)
moderátor, herec, muzikant

Bulvární status: Po konci na Primě se musel rozloučit i s prací ve zkrachovalé Pětce. Autor: daz


Český výtvarník Roman Řehák tvoří svá díla dost originální technikou.

Český výtvarník Roman Řehák tvoří svá díla dost originální technikou. Michaela Feuereislová

Jeho díla zdobila domácnosti českých oscarových režisérů. Umělec nahé objekty fotí na mobil a zažehluje do koberce

Jeho díly se rád kochá Petr Janda (81), kamarádí se s Felixem Slováčkem (80) a Dádou Patrasovou (67) a s Petrem Vondráčkem (47) hraje pravidelně tenis. Na vernisáži výstavy "photoArt 2022" výtvarníka Romana Řeháka v Obecním domě v Praze se to pochopitelně hemžilo známými osobnostmi.

Zajímavé je, že patnáct unikátních uměleckých děl vytvořil český výtvarník výhradně v mobilních aplikacích a následně vytiskl a zažehlil do koberce. I když tedy většina z nás používá mobilní telefon k telefonování, psaní textových zpráv, fotografování či k surfování na internetu, Řehák pomocí tohoto komunikačního prostředku boří umělecké hranice.

„Když jsem přišel za ředitelem Obecního domu panem Vlastimilem Ježkem a seznámil jej s myšlenkou uspořádání výstavy, neváhal ani minutu a s nabídkou souhlasil. Jsem velmi vděčný a děkuji nejen za to, že mi tady na více než deset poskytli prostor, ale také děkuji všem, kteří se na přípravě i průběhu výstavy podíleli a podílí,“ říká výtvarník, jehož díla zdobila domácnosti například zesnulých oscarových režisérů Miloše Formana (✝86), či Jiřího Menzela (✝82). 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků