Petr Vágner (46 let)
herec, moderátor

Bulvární status: Moderuje Top Star Autor: ac


Petr Vágner má za sebou náročný triatlonový závod.

Petr Vágner má za sebou náročný triatlonový závod. Foto: archiv P. Vágnera

Moderátor Primy je železný muž: V dešti zvládl potetovaný sportovec náročný triatlon

Sedm set padesát metrů plavání, 20 kilometrů na kole a pětikilometrový běh. Čísla, ze kterých se mnohým udělá nevolno jen při čtení, čekala závodníky tradičního triatlonu v Račicích. Vedle zahraničních hvězd, jako například profesionálního cyklisty Adama Hansena, se na start postavil i sportovní moderátor Primy Petr Vágner (46).

„Vloni jsem si vůbec poprvé v životě vyzkoušel triatlonový závod. Do té doby jsem na silničním speciálu nejezdil a vůbec neplaval kraula – natož někde v rybníku nebo umělém kanálu. Tohle všechno jsem se začal učit až dva a půl měsíce před loňskými závody pod vedením trenéra Martina Dvořáka,“ svěřil moderátor a známý milovník adrenalinu, který se do té doby se účastnil pouze různých běhů, půlmaratonů, maratonů nebo horských ultramaratonů.

Závod v okolí veslařské dráhy Labe aréna Račice, vybudované z bývalé pískovny na Ústecku, přitom nebyl vůbec jednoduchý. Pršelo a sportovci se museli vyrovnat s náročnými podmínkami.
„Tréninku jsem se začal intenzivně věnovat už v říjnu 2019, ovšem letos v únoru jsme kvůli pandemii všechno zastavili. Navíc trénovat plavání před letošním triatlonem jsem mohl zase až na začátku června. Takže vlastně jenom nějakých dvacet dní před závody. Do té doby jsem si stačil pouze zaběhnout ultramaraton na své sedmnáctimetrové zahradě v době karantény,“ dodal Vágner.

Výsledek ale nakonec nebyl vůbec špatný a ukázal jeho rostoucí formu. „Oproti loňsku jsem letos už věděl, do čeho jdu, takže jsem si celý závod mohl více rozvrhnout. Potěšilo mě plavání, kde jsem letos zaplaval o hodně lepší čas. Loni mě v hromadném startu někteří ve vodě dost pokopali, takže jsem si tentokrát dal pozor. Nejvíc jsem si věřil v běhu, což se mi i letos potvrdilo,“ upřesnil. Nakonec si vylepšil celkově čas závodu o třináct minut.

„Už jenom to, že jsem se zúčastnil závodu, kde byl profesionální triatlet Petr Vabroušek nebo cyklistická hvězda a rekordman v počtu dokončených Grand Tour nebo Giro dʻItalia Adam Hansen, je sám o sobě velký zážitek," uzavřel. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků