Pavel Novotný (41 let)
protekční fracek

Bulvární status: Přebral firmu po svém nemocném otci. Autor: daz


Soud s Kateřinou Kristelovou a Pavlem Novotným pokračuje.

Soud s Kateřinou Kristelovou a Pavlem Novotným pokračuje. Foto: Super.cz/Michaela Feuereislová a Profimedia.cz

Kristelová a Novotný se k soudu ani tentokrát nedostavili. Začal výslech svědků

V úterý proběhlo další soudní jednání, které projednává žalobu na ochranu osobnosti a náhradu nemajetkové újmy, kterou podala Kateřina Kristelová (42) na starostu Řeporyjí Pavla Novotného (41).

Stejně jako u předchozího jednání, ani tentokrát se Kristelová a Novotný k Obvodnímu soudu pro Prahu 5 osobně nedostavili. Jednání proběhlo za účasti jejich advokátů a svědků, kteří byli předvoláni kvůli výpovědím.

„Omluvení jsou oba klienti a dnes probíhalo jedno z mnoha jednání, kde se budou dokazovat jednotlivé skutečnosti, co tvrdí strana žalované. Zatím nedošlo k žádnému vývoji,“ okomentoval pro Super.cz výsledek úterního procesu obhájce Novotného JUDr. Adam Batuna.

Kristelová ani Novotný k soudu nedorazili. Mám potvrzení, že by řízení špatně snášela, říká advokát moderátorky

Podle advokáta k rozsudku jen tak nedojde. „Takových jednání může být ještě 5 nebo 6. Zatím se vyslýchají svědci žalující strany, tedy paní Kristelové a v následujících jednáních se budou vyslýchat svědci žalovaného, pana Novotného,“ uvedl dále Batuna. Jestli se jeho klient dostaví k dalšímu z budoucích jednání, nepotvrdil ani nevyvrátil. „Záleží na tom, jestli bude jeho přítomnost zapotřebí, což vyhodnotíme s ohledem na vývoj věci,“ uzavřel.

Kristelová se po Novotném domáhá omluvy za konkrétní výroky a úhradu nemajetkové újmy. „Tuším, že je to 450 tisíc,“ řekl Super.cz dříve obhájce Kristelové JUDr. Tomáš Sokol.

Další jednání a výslech svědků se uskuteční ve dvou fázích v průběhu listopadu. 

Dominika Rachůnková , Super.cz


Časová osa článků