Pavel Liška (50 let)
herec

Bulvární status: Je šťastný po boku Báry Polákové Autor: ac


Na narozeninách zesnulého mistra došlo k nápadu složit tuto píseň.

Jejich poslední píseň vznikla díky Gottovi. Zafungovalo umělecké vnuknutí a slovenská partička se rozezpívala česky

Skupina No Name o sobě dává opět vědět. Slovenská partička složila titulní píseň k novému filmu Poslední aristokratka režiséra Jiřího Vejdělka, a to v českém jazyce. Novinka s názvem I prokletí může být štěstí je první českou písničkou slovenské kapely a vznikla doslova za pár hodin.

Zadání od filmové produkce přišlo v den narozeninových oslav Karla Gotta (✝80). „Kdo píše nebo tvoří, ví, že když vám cinkne hlavní téma, ostatní už jde rychle. Svůj nápad jsem klukům odprezentoval ještě ten den, kdy jsme film viděli. Ráno jsme se v Praze koukli na film, večer jsme odehráli koncert v Kladně, no a na oslavě Mistra Karla Gotta jsem v uvolněné atmosféře kolegům z kapely navrhl, zda bychom písničku k filmu nevystihli sloganem „I prokletí může být štěstí“. Reakce byla fantastická, a tak jsme si rovnou připili na Mistra i na novou písničku,“ prozradil lídr kapely Igor Timko.

S režisérem Vejdělkem si Timko okamžitě porozuměl. „Setkali jsme se poprvé. Spolupráce fungovala fajn. Práce byla založená na týmové spolupráci nejen režiséra, ale také producentů. Komunikovalo se nám úplně perfektně, a i v této branži platí, že pokud je dobrá komunikace, je to na výsledku opravdu znát,” říká zpěvák.

Píseň nemá charakteristický zvuk, jak jsme u kapely zvyklí. „Zadání znělo jasně - česká rodinná komedie, a tak text vznikl v češtině. Lidé se divili, jak je to možné, že dokážeme plnohodnotně tvořit i v českém jazyce. Je to jednoduše tím, že jsme dětství prožili nejen na slovenských, ale i českých pohádkách. Právě proto jsme se snažili žánrově navázat na filmy jako Tři veteráni nebo Císařův pekař a pekařův císař,“ vysvětluje Igor Timko.

Skupina je populární jak na Slovensku, tak v Česku a mezi oběma zeměmi neustále pendluje. „Pomalu chystám 2000. koncert kapely a k tomu se ještě blíží výročí 25 let naší party. Také pracujeme na novém albu, je toho opravdu hodně,” dodal Timko. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Profilový článek