Pavel Bobek (1937–2013)
zpěvák

Vzpomínka Super: Zemřel po letech plných utrpení. Autor: daz


V roce 2013 odešla řada velkých osobností.

V roce 2013 odešla řada velkých osobností. Foto: archiv L. Bílé, Magnusfilm, Dorian Hanuš, Právo

Na tyhle velikány nikdy nezapomeneme: Kdo slavný odešel v roce 2013 z tohoto světa?

V roce 2013 bohužel český showbyznys přišel o spoustu skvělých jmen. Lidé plakali pro herce, muzikanty i režiséry. Zavzpomínejte s námi na odchody nejslavnějších osobností!

Národ hned zkraje roku žil skonem herečky Jiřiny Jiráskové (✝81). Několikrát se spekulovalo o tom, že zemřela vlastní rukou, to ale její přátelé, kteří ji v posledních dnech života viděli, razantně odmítli. Asi nejkurióznější a nejméně taktní kondolenci veřejně pronesla manželka Radoslava Brzobohatého Hana Gregorová.

Jirásková měla za život několik osudových lásek. A po její smrti se rozhořela bitva o dědictví. Vyrojily se také informace, že bezdětná umělkyně měla být dvakrát těhotná.

V březnu ze světa odešel také moderátor Milionáře Vladimír Čech (✝61). O tom, že byl vážně nemocný, se vědělo, tělo měl bohužel plné nádorů a překvapoval nenadálou změnou svého zevnějšku. Na své poslední fotografii (a také ve videu) před smrtí vypadal už jen jako stín.

Čech si přál zemřít v kruhu rodinném, to se však nepodařilo splnit. Odmítl také pohřeb. Nechtěl, aby jeho kamarádi truchlili nad rakví.

Čechy ranil též odchod Pavla Bobka (✝76). Král českého country už na jaře nevypadal dobře a po sérii zdravotních komplikací navždy odešel koncem listopadu 2013. Jeho kolegové tvrdili, že smrt pro něj byla vysvobozením. Poslední, kdo s ním z umělců hovořil, byl Luděk Sobota. Tomu řekl, že mu už není tak skvěle, jak mu dřív bývalo. Na pohřeb přišla i jeho dávná láska, sestřička Ina z Nemocnice na kraji města.

V roce 2013 národ zarmoutily také skony muzikálového génia Jozefa Bednárika (†65), textaře Zdeňka Rytíře (†69), který si předpověděl vlastní smrt, představitele Oskara z filmu A zase ta Lucie Michaela Hofbauera (†49), slovutného režiséra a herce Jiřího Krejčíka (†95), dále herce z Arabely a Slovácka, které se nesúdí, Oldřicha Velena (†91), herečky z Básníků a Chalupářů Věry Koktové (†87), bubeníka Olympicu Milana Peroutky (†49) nebo muzikanta a básníka Filipa Topola (†48). 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článkůProfilový článek