Nikola Buranská (30 let)
Česká Miss Earth 2014

Bulvární status: Tmavovlasá rodačka z Přerova se snaží prorazit v zahraničí. Autor: jc


Nikola je na tom lépe, i když prsty na pravé ruce nejsou stále úplně pohyblivé.

Nikola je na tom lépe, i když prsty na pravé ruce nejsou stále úplně pohyblivé. Herminapress

Tragický rok missky Buranské nekončí. Po zpackaném ošetření zlomeniny nemůže hýbat prsty

Smůla se modelce Nikole Buranské (30) lepí na paty. Uplynulý rok byl pro Českou Miss Earth 2014 nejtěžší v životě. Loni v červnu nečekaně zemřel její tatínek, v listopadu ji potkal komplikovaný zánět slepého střeva spojený s prasklou cystou a letos na jaře se po sedmi letech rozpadl její vztah s fotbalistou Filipem Novákem. A do toho si zlomila ruku.

„V nemocnici v Dánsku mi řekli, že je to jen zlomené, a nepoznali, že se mi utrhla šlacha. Takový problém se obvykle musí operovat do čtyřiadvaceti hodin. I po návratu do Čech potvrdili tuto chybnou diagnózu, a až po rehabilitaci poznali, že je šlacha urvaná,” popsala Buranská.

„Věděla jsem, že něco není v pořádku. Měla jsem velké bolesti, ruka mi dokonce černala,” popisuje Nikola. Naštěstí se Buranské ujal schopný primář na oddělení plastické chirurgie v Olomouci. „Velmi dlouho se to léčí. Čtyřikrát týdně jsem docházela do nemocnice na kontrolu, návštěvy rehabilitace už ani nepočítám. Stále se to léčí a pořád to není dobré,” říká Buranská, která nejspíš bude muset podstoupit ještě jednu operaci: „Možná mi vezmou šlachu z předloktí, kterou mi voperují na ruku. Nezhojilo se to, jak by mělo, a s prsty stále nemůžu hýbat.”

Buranská ale nerezignovala. I se sádrou se snažila pracovat, a dokonce šla několik přehlídek. „Byla jsem hodně závislá na pomoci mámy. Jelikož se jedná o pravačku, tak jsem si nebyla schopná ani umýt vlasy,” dodala Buranská, které přejeme kompletní uzdravení. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků