Mirek Topolánek (65 let)
politik

Bulvární status: Buduje si nové hnízdečko lásky za spoustu miliónů. Autor: daz


Mirek Topolánek na pražském charitativním hokejovém utkání HC Olymp proti ruskému týmu Pod Flagom Dobra

Mirek Topolánek na pražském charitativním hokejovém utkání HC Olymp proti ruskému týmu Pod Flagom Dobra Michaela Feuereislová

Topolánek válí místo v politice na hokeji

Bývalý premiér Mirek Topolánek (65) to na hokejovém utkání proti "ruské sborné" pořádně rozjel. Před zápasem několik měsíců pravidelně trénoval a bylo to znát.

Zatímco ještě loni na listopadovém utkání týmu HC Olymp versus ruský tým Pod Flagom Dobra v Moskvě byl rád, že se udrží na ledě a každé dvě minuty pro něj byly nekonečné, při pražské odvetě se na ledě objevil úplně jiný Topolánek.

"Pokud mi to čas dovolí, snažím se stíhat pravidelné nedělní tréningy HC Olymp. Tak je to snad znát, " řekl Novinkám s úsměvem Topolánek.

Bývalý premiér byl ve svých 54 letech druhým nejstarším hráčem na ledě. Starší o dva roky byl jen bývalý hokejový olympijský vítěz Pavel Richter. Topolánek výborně bruslil, únava na něm nebyla znát, a když byl na ledě, do ruské brány padly čtyři góly. V publiku mu nadšeně tleskala i jeho přítelkyně Lucie Talmanová.

Za český tým HC Olymp nastoupily pětky politiků, umělců, hokejistů a žáků 6. třídy Sparty Praha.

Zatímco pětka politiků přispěla k výhře čtyřmi z šesti gólů, hvězdná pětka hokejistů, kde nechyběl držitel Stanleyova poháru Jiří Hrdina nebo olympijský vítěz Pavel Richter, tři inkasovala. Jedním gólem přispěl k vítězství herec Sagvan Tofi. "David Suchařípa mi skvěle nahrál a pak už to šlo samo," řekl Novinkám Tofi.

Český tým HC Olymp zvítězil 6:5. Rozdílem jednoho gólu v ruské Moskvě naopak loni v listopadu prohráli. Další odveta se chystá na podzim. Charitativní utkání vydělalo 320 tisíc korun, které poputují postiženým dětem. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků