Michael Jackson (1958–2009)
zpěvák

Vzpomínka Super: Král popu zemřel, jeho hity však znějí dál. Autor: ac


Taylor Swift s maminkou Andreou

Taylor Swift s maminkou Andreou Profimedia.cz

Taylor Swift překonala rekord Michaela Jacksona: Pyšný výraz zpěvaččiny matky bojující s rakovinou vás dostane

Taylor Swift (32) si odnesla celkem šest ocenění z udílení hudebních cen American Music Awards 2019. Stala se umělkyní roku, nejoblíbenější interpretkou v kategorii pop/rock i celkově, album Lover se stalo nejoblíbenější deskou a klip k singlu You Need to Calm Down nejoblíbenějším hudebním videem. K tomu ještě obdržela cenu interpret dekády a zlomila rekord v počtu získaných ocenění, který držel zesnulý Michael Jackson (✝50). Celkem jich má na kontě 29, zatímco král popu se pyšnil 24.

Není divu, že událost byla velmi emotivní nejen pro zpěvačku, ale i pro její blízké. Maminka Andrea Swift (61) seděla v hledišti vedle manžela Scotta a zpěvačky Seleny Gomez a dmula se pýchou. Neubránila se slzám při dceřiných emotivních děkovačkách i při vystoupení, během nějž zazněly její nejznámější hity.

Děkovná řeč Taylor Swift dojala rodiče k slzám. 

Andrea od roku 2015 bojuje s rakovinou. Matčiny zdravotní potíže Taylor nejednou promítla do své muziky, například v písni Soon You'll Get Better hovoří přímo o matčině bitvě se zákeřnou nemocí. S rakovinou má své zkušenosti i zpěvaččin otec Scott. Letos v březnu Taylor navíc svěřila magazínu Elle, že se rakovina její mamince vrátila.

„Musela jsem se naučit, jak zvládnout vážnou nemoc v rodině. Oba rodiče měli rakovinu a maminka svou bitvu svádí znovu. Naučilo mě to, že jsou skutečné problémy, a pak až všechno ostatní. Rakovina mojí matky je opravdovým problémem. Bývala jsem úzkostná z jejích stavů. To jsou problémy, kterým nyní věnuji své obavy, stresy a modlitby,“ řekla k matčině nemoci Taylor. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků