Michael Jackson (1958–2009)
zpěvák

Vzpomínka Super: Král popu zemřel, jeho hity však znějí dál. Autor: ac


Tyto celebrity odešly na onen svět za podivných okolností...

Tyto celebrity odešly na onen svět za podivných okolností... Foto: Super.cz/Profimedia.cz

6 tragických osudů celebrit: Příčinou jejich náhlé smrti bylo předávkování

Když média informují o nečekaném skonu slavných lidí, jejich úmrtí provázejí spekulace. Policie mlčí a čeká na výsledky pitvy, což trvá až několik měsíců. Takto fanoušci sledovali tragické osudy řady celebrit, které cíleně nespáchaly sebevraždu, ale zemřely na předávkování drogami, alkoholem či tlumícími léky. I když hazardovaly se životem, jejich smrt zapříčinila nešťastná náhoda.

Michael Jackson (✝50)
Když se v roce 2009 objevily informace o smrti Michaela Jacksona (✝50), fanoušci doufali, že jde jen o planý poplach. Král popu totiž plánoval velkolepý comeback, ale sérii koncertů v Londýně už neodehrál. Michael měl zástavu srdce a resuscitace přivolanou záchrankou byla neúspěšná. Zpěvákův organismus selhal po předávkování silným sedativem propofolem, které mu podal jeho osobní lékař.

Whitney Houston (✝48)
Popová diva doplatila na závislost na návykových látkách. Její životní příběh skončil v roce 2012, kdy byla nalezená mrtvá ve vaně hotelového apartmá. Whitney Houston (✝48) se utopila pod vlivem kokainu. O tři roky později utonula ve vaně i její dcera Bobbi Kristina (✝22), která svou matku následovala.

Philip Seymour Hoffman (✝46)
Držitel Oscara za hlavní roli ve filmu Capote byl v roce 2014 nalezen mrtvý v koupelně s jehlou v předloktí. Pitva ukázala, že se předávkoval smrtelnou kombinací drog. V jeho těle byly stopy po heroinu, kokainu i amfetaminu. Seymour zazářil ve filmech Magnolia či Pochyby. Jeho hlas zazněl také v originálním animovaném snímku Mary a Max, který je v českém znění v pátek od 21 hodin k vidění na TV Seznam.

Amy Winehouse (✝27)
Slavná zpěvačka před sebou měla nadějnou kariéru, ale její životní styl bohužel zapříčinil předčasnou smrt. Kontroverzní Amy Winehouse (✝27) se dožila pouhých 27 let. V červenci roku 2011 byla bodyguardem nalezena mrtvá. Zpěvačka se předávkovala alkoholem, v krvi ho měla 4,16 promile. V minulosti holdovala i drogám, takže bylo jen otázkou času, kdy přijde tragický konec.

Prince (✝57)
Záhadná byla také smrt Prince (✝57), který odešel na onen svět v roce 2016. Americký zpěvák skonal ve svém sídle nedaleko amerického Minneapolis, kde měl i nahrávací studio. Následná pitva v jeho těle odhalila syntetický opioid fentanyl, a to ve dvacetinásobku smrtelné dávky.

Dolores O´Riordan (✝46)
Počátkem letošního roku fanoušky šokovala smrt zpěvačky z irské kapely The Cranberries. Spekulovalo se o sebevraždě, ale vyšetřování jejího utonutí ve vaně bylo nakonec uzavřeno jako nešťastná náhoda. Dolores měla v krvi nadměrné množství alkoholu. Zpěvačka dlouhodobě bojovala se závislostí, která se jí stala osudnou. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků