Martin Wolf (44 let)
exmanažer Ivety Bartošové

Bulvární status: Utekl do zahraničí, aby se vyléčil z práce u Ivety Bartošové. Autor: daz


Exmanažer Bartošové: Pracoval jsem za jídlo a cigarety. A skončil na psychiatrii

Iveta Bartošová (✝48) se po třech letech intenzivní spolupráce ve zlém rozkmotřila se svým bývalým manažerem Martinem Wolfem (44). Ten se nyní brání nařčením ze strany Ivetina nového týmu, jenž tvrdí, že zpěvačku připravil o statisíce. „Čtyřiadvacetihodinová péče o ni mě přivedla až do péče psychiatrů. A místo podpory se dočkávám lživých obvinění,“ řekl exkluzivně Novinkám Wolf.

Bartošové stál po boku při všech životních i pracovních situacích od začátku roku 2008. Nejprve začínal jako její roadmanažer, po rozchodu zpěvačky s exmanželem Jiřím Pomeje (✝54) se stal přímo tím, kdo sjednával koncerty a další vystoupení.

„Před pár týdny moje tělo dlouholetý nápor nevydrželo. Skončil jsem na psychiatrii na Karlově náměstí. Byl jsem naprosto paralyzovaný. Lékaři mi diagnostikovali totální vyčerpání organismu a vážné deprese. Byl jsem rád, když Iveta reagovala, že až se uzdravím, budeme spolu dál v kontaktu," řekl Wolf.

"Vždyť kdybych jí z přesvědčení léta nepomáhal a dlouhé měsíce kvůli ní prakticky nespal, nikdy bych na psychiatrii neskončil. Místo toho, aby si se mnou sedla a všechno jsme spolu probrali, jsem se ale dočkal nařčení, že kvůli mně musela rušit koncerty a přišla o statisíce. Iveta odzpívala všechna mnou nasmlouvaná vystoupení, takže jde o lež. Mrzí mě to. Mnoho lidí, kteří od Ivety odešli, se dočkalo takového vděku,“ reaguje Martin Wolf.

Zůstal bez prostředků

Nechce prý vynášet informace z jejího soukromí, na druhou stranu se ale hodlá bránit útokům ze strany týmu Bartošové. „Každý ví, že jsem prakticky pracoval za jídlo a cigarety. Jsem bez prostředků, Iveta mi dodnes prakticky dluží mzdu za poslední tři roky, takže mě nařčení, že jsem ji připravil o peníze nebo se zašil na psychiatrii kvůli dluhům z koncertů, rozčiluje,“ konstatuje a dodává, že nejen na příkaz lékařů, kteří mu zakázali, aby se s Bartošovou vídal a aby se potížemi s ní zaobíral, se k případu již nebude dál vyjadřovat.

Tým opustilo i černé divadlo

S Bartošovou ukončil spolupráci také tanečník a člen stínového divadla Theodor Hoidekr. I když mluvčí zpěvačky Andrea Ježková tvrdí, že byl „odejit“, on se brání s tím, že jeho kolegové z divadla už dál nechtěli snášet arogantní manýry hvězdy popmusic a tak jí poslal mailem výpověď.

„Procestovali jsme celý svět a nadávky do amatérů od Bartošové se nás hluboce dotýkaly. Snažil jsem se kolegy přemluvit, abychom i přesto dokončili její turné, ale kategoricky řekli ne. U Ivety jsem skončil dobrovolně, ne že by mě někdo vyhazoval, jak tvrdí. A už vůbec ne kvůli tomu, že jsem měl poměr s Wolfem. K tomu mohu říci to, že před měsícem nás nutila, abychom se rozešli. To však byla naše osobní záležitost a já na to odmítl reagovat,“ tvrdí Theodor.

Bartošová mu má dlužit peníze. „Iveta navíc stále vyžadovala přítomnost všech spolupracovníků, a tak jsme zanedbávali nejen naše další projekty, ale také soukromý život,“ dodává tanečník a šéf Černého divadla Hoidekr.

Iveta Bartošová se podle informací Novinek měla zbavit také novopečeného manažera Krasomira Marinova. Jeho vyjádření se nepodařilo získat. Kromě něj, Martina Wolfa a Jiřího Pomeje ukončila v nedávných měsících zpěvačka spolupráci také s dlouholetým manažerem Hany Zagorové (73) Evženem Mirošovským. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků