Martin Chodúr (33 let)
zpěvák

Bulvární status: Stal se otcem syna Martínka. Užívá si rodiny i kariéry. Autor: daz


Karel Gott s Alexandrovci v říjnu 2015

Karel Gott s Alexandrovci v říjnu 2015 Foto: Matěj Třasák

Vstanou jako Fénix z popela? V Česku vystoupí soubor, který zdecimovala smrt 64 přátel Gotta nebo Chodúra

Den po Štědrém dnu postihla slavný soubor Alexandrovců, zpěváků, kteří prosluli po celém světě, tragédie, když 64 jeho členů zahynulo v troskách letadla při cestě do Sýrie. Zdrcený soubor ale přesto oznámil, že plánované turné, včetně deseti zastávek v Česku, nezruší.

Soubor, s nímž v minulosti vystupovalo mnoho českých hvězd včetně Karla Gotta (✝80), Martina Chodúra (33), Michaely Noskové, Lucie Bílé, Petra Koláře, Petry Janů, Aleše Brichty, Báry Basikové a dalších, se měl v Česku objevit v květnu na celkem deseti štacích od Prahy po Zlín. Alexandrovci mají sice zdecimovaný „kádr“, přesto jich jsou však téměř dvě stovky, a tak turné navzdory neštěstí neruší.

„Koncerty samozřejmě budou, i přes nevýslovný smutek, který zasáhl nejen Rusko, ale i obdivovatele Alexandrovců po celém světě. Termíny se však mohou posunout. Soubor si váží velké podpory, která se k němu nyní hrne ze všech stran, svá budoucí vystoupení bere jako výzvu,“ uvedl Rudolf Héger, výhradní manažer Alexandrovců pro střední Evropu.

Turné má prý symbolizovat mír a naději a má se nést i v duchu vzpomínek na zemřelé.

Kupodivu i často nejhlasitější kritici ansámblu, který oficiálně patří k ruské armádě a býval kritizován i za to, že například písní oslavoval světem neuznané připojení Krymu k Putinovu Rusku (o spekulacích, že soubor letěl do Sýrie podpořit kroky ruských vojáků operujících na místě, ani nemluvě), krotí vášně a vyjadřují pozůstalým soustrast. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků