Marta Kubišová (78 let)
zpěvačka

Bulvární status: Loučí se s pěveckou kariérou. Autor: veš


Marta Kubišová v novém videoklipu

První ochutnávka: Marta Kubišová se pochlubila novou nahrávkou své nejznámější písně

Zpěvačka Marta Kubišová (78) sice před časem ukončila svou kariéru, v rámci oslav třiceti let od Sametové revoluce se ale rozhodla uspořádat jeden jediný koncert. Spolu s tím se také rozhodla natočit nový videoklip k její nejznámější písni Modlitba pro Martu, která se stala symbolem sametové revoluce.

„Natáčelo se čtyři dny. V exteriéru a v Lucerně. Měla jsem kolem sebe skvělý tým mladých lidí pod režisérem Petrem Větrovským a vše běželo naprosto profesionálně,” nemohla se vynachválit Kubišová. Při příležitosti zveřejnění ukázky klipu dokonce prozradila, proč se do něj rozhodla obsadit Dagmar Havlovou.

„Dáša Havlová je takovým odkazem na Václava. Vždycky jsem je měla oba moc ráda. Václav se již natáčení zúčastnit nemohl, tak jsem ráda, že je v klipu právě Dáša. Moc mě její přítomnost potěšila,” vyznala se zpěvačka, která už se nemůže dočkat premiéry klipu, ta proběhne v polovině září.

Pak už se totiž bude moct plně soustředit jen na svůj jediný koncert, kterým udělá definitivní tečku za svou pěveckou kariérou. „Já jsem už skončila před dvěma lety, ale pak bylo výročí 100. let republiky a já jsem nemohla odmítnout. Tento rok je další výrazné výročí. Dostala jsem snad stovky nabídek, abych k výročí Sametové revoluce na různých místech vystupovala. Tak jsme se s mým promotérem panem Větrovským dohodli, že uděláme jednu akci a já tam uctím toto výročí, které pro mě moc znamená. Jsem ráda, že příští rok žádné výročí není a můj koncert 16. listopadu v Lucerně je opravdu v mé pěvecké kariéře definitivní,” dodala Kubišová. 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků