Marek Ztracený (37 let)
zpěvák a skladatel

Bulvární status: Usídlil se se synem a jeho matkou na Šumavě. Autor: daz


Marek Ztracený

Marek Ztracený Michaela Feuereislová

Marek Ztracený čelí kritice kvůli 6 let starému songu: Nepopisoval jsem znásilnění, slova a rýmy jsem zvolil nevhodně

Jen pár hodin poté, co získal Českého slavíka pro nejlepšího zpěváka i absolutního vítěze, čelí Marek Ztracený (37) kritice kvůli písni z roku 2015 Stává se to i v lepších rodinách.

Podle Johanny Nejedlové, ředitelky organizace Konsent, která má za cíl bořit mýty o sexu a sexuálním násilí a pomáhá obětem sexuálního násilí, je song ukázkou tzv. rape culture, kultury znásilnění.

Absolutní slavík Marek Ztracený. Co řekl o Ivaně Gottové, která mu předávala cenu?

Významně vedle tebe ležím
Přece se nevzdám tak lehce
Žena touží po milování
I když tvrdí, že zrovna nechce

Chystám se zaútočit znovu
A rukou začínám šmátrat
Říkám ti něžný slova k tomu
Ty do toho začínáš nahlas plakat - zní v ukázce, kterou Nejedlová zveřejnila na Twitteru.

Podle Ztraceného se jednalo o nadsázku, ne popis znásilnění, a zdůraznil, že odsuzuje sexuální násilí v jakékoli podobě. Dle svých slov je připravený podpořit jakýkoliv projekt, který se touto problematikou zabývá.

Česko zná nástupce Karla Gotta! Marek Ztracený ovládl Slavíka. Cenu mu předala dojatá Ivana Gottová

„Text vytržený z kontextu bez hudby vyznívá s odstupem i pro mě nevhodně. Jednalo se o nadsázku, nepopisoval jsem znásilnění, ale naopak jsem zesměšňoval muže, který se vrátil domů, myslel, že bude velký milenec, ale usnul. Slova a rýmy jsem zvolil nevhodně a zpětně mi to vtipné nepřijde. A vytrženo z kontextu a veselé muziky dvojnásob,“ napsal Super.cz Ztracený s tím, že už pracuje na tom, aby byla píseň stažena ze všech streamovacích služeb.

„Píseň na koncertech nehrajeme a vlastně jsem zapomněl, že ji mám. Nic to nemění na výše popsaném. Píseň postupně ze všech streamovacích služeb stahujeme. Část streamu už je stažena, ale u některých dalších to bohužel může trvat i dny a týdny. Nicméně na tom pracujeme,“ uvedl.

Z celé situace je zpěvák zlomený. Čelí obviněním, že podporuje znásilnění, někteří ho dokonce ztotožňují s útočníky, a tato kritika se dotýká nejen jeho, ale také jeho nebližších. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků