Mahulena Bočanová (54 let)
herečka, moderátorka

Bulvární status: Zase je bez lásky... Autor: daz


Dcera Mahuleny Bočanové po snědení mušlí dostala silné křeče do břicha.

Dcera Mahuleny Bočanové po snědení mušlí dostala silné křeče do břicha. Michaela Feuereislová

Na dovolené zažila Mahulena Bočanová horor: Dcera měla po konzumaci mušlí silný záchvat

Idylická dovolená u moře se Mahuleně Bočanové (54) změnila doslova v horor. Po snědení mušlí totiž její dcera Marinka dostala záchvat a vystrašená herečka pak žádala o radu své přátele na sociální síti.

„Máte někdo zkušenost s tím, že by reakcí na mušle (normálně tepelně upravené) byla otrava, křeče, omdlévání až epileptický záchvat?“ ptala se Mahulena.

Na to jí většina přátel odpověděla, že se nejspíš jedná o alergickou reakci. „Měkkýši jsou alergen A14 a 4 % populace má na jedy azaspiracidy (a saxitoxiny), které těla měkkýšů přirozeně obsahují (ústřic, slávek a škeblí) velmi negativní reakci organismu,“ zněl jeden z komentářů.

K této možnosti se herečka také přiklání. „No už je nikdy nebude, to je jasný. Už jsme objednané na alergologii,“ reagovala pod příspěvkem a dodala, že byla situací zaskočena. „My jsme mušle jedly běžně a často odmalinka. Poslední dva obědy bohužel dost blbá reakce,“ sdělila Bočanová s tím, že už je Marinka naštěstí v pořádku a jen pro klid duše dává dohromady souvislosti. 

Štěpánka Bínová , Super.cz


Časová osa článků