Libuška Šafránková (66 let)
herečka

Bulvární status: Svého manžela Josefa Abrháma miluje snad víc než před lety... Autor: daz


Záznam: Poslední rozloučení se Stanislavem Zindulkou Super.cz

Se Stanislavem Zindulkou (✝86) se rozloučila Šafránková, Havlová i Bohdalová

Rodina, přátelé a kolegové se dnes naposledy rozloučili s vynikajícím divadelním a televizním hercem Stanislavem Zindulkou (✝86), který do hereckého nebe odešel minulý čtvrtek.

„Nedovedu si představit, že už to končí,“ řekla Libuška Šafránková (66), která se po delší době objevila na veřejnosti. Přišla v doprovodu manžela Josefa Abrháma a sestry Miroslavy.

„Budeme na něj vzpomínat s velkou láskou a velkým obdivem. I těžké chvíle patří k životu. Věděl jsem, že je nemocný, ale podrobnosti jsem neznal,“ uvedl Karel Heřmánek, který Zindulku viděl naposledy na Silvestra. Doprovodila ho manželka Hana. Rozloučit se přišla i Jiřina Bohdalová (88) s režisérem Zdeňkem Zelenkou. Na Zindulku zavzpomínal i jeho kolega Antonín Hardt. Ten prozradil, že herec podlehl zápalu plic a pravděpodobně trpěl rakovinou.

Na smuteční rozloučení dorazily také herečky Nela Boudová a Alena Mihulová. „Celý život jsme byli v kontaktu, byli jsme přátelé. Byl těžce nemocný, ale nikdy to nedával najevo,“ řekla o herci Dagmar Havlová (66). Dorazil i Petr Kostka s manželkou Carmen Mayerovou.

V osmdesátých letech Zindulku proslavil seriál Vlak dětství a naděje. Objevil se také v seriálech Bylo nás pět a Četnické humoresky.

Z filmové tvorby jmenujme například Báječná léta pod psa, pohádku Anděl Páně či snímek Babí léto, za který v roce 2001 obdržel Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. 

Anna Veškrnová , Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků