Květa Fialová (1929–2017)
herečka

Vzpomínka Super: Odešla do hereckého nebe. Autor: daz


Dagmar Havlová je už několik dní nemocná.

Dagmar Havlová je už několik dní nemocná. Herminapress

Co se stalo? Dagmar Havlová prozradila, proč bude chybět na pohřbu Jana Třísky

Herečka Dagmar Havlová (69) se osobně nezúčastní pohřbu blízkého přítele svého muže Václava Havla (✝75) Jana Třísky (✝80).

V účasti na posledním rozloučení jí brání nemoc. Zároveň popřela, že odmítla na pohřbu Jana Třísky pronést smuteční řeč. Nic takového jednoduše odmítnout nemohla, protože ji s tímto přáním ani nikdo neoslovil.

„Mám těch bolestných úmrtí za poslední roky i dny nějak hodně. Zapálila jsem za Květu svíčku a pomodlila se. Za Honzu udělám totéž. Oběma posílám květiny se stuhou a věnováním a přeji jejich duši pokoj a spásu. Rodinám hodně sil a naděje a upřímnou soustrast,“ napsala na sociální síti Havlová, která tak dnes vzpomíná i na zesnulou Květu Fialovou (✝88).

Dnes by navíc Václav Havel oslavil 81.narozeniny a paní Dagmar bude chybět i na tradičním předávání cen v Pražské křižovatce.

„Jsem bohužel momentálně už několik dní nemocná. Dnes máme tradičně v Pražské křižovatce Cenu Dagmar a Václava Havlových, kterou jsem založila. Leč poprvé po letech k mé velké lítosti beze mne. Požádala jsem proto svého švagra Ivana, aby za mne Cenu předal. Musím na pokyn lékařů zůstat v posteli,“ vzkázala Havlová, které přejeme brzké uzdravení. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků