Květa Fialová (1929–2017)
herečka

Vzpomínka Super: Odešla do hereckého nebe. Autor: daz


Květa Fialová oslňovala na filmovém plátně svými půvaby.

Květa Fialová oslňovala na filmovém plátně svými půvaby. Foto: Super.cz/archiv České televize

Svůdná agentka, kabaretní zpěvačka i hraběnka: Připomeňte si herecké půvaby Květy Fialové (✝88) z předrevoluční éry

Herečka Květa Fialová (✝88), která dnes po dlouhé nemoci zemřela, se do srdcí diváků zapsala bezpočtem filmových, televizních a divadelních rolí. Její herecký repertoár byl hodně pestrý a výčet rolí by zabral několik stran. Připomeňme si aspoň některé z nich, které natočila v předrevoluční éře.

Poprvé o sobě výrazněji dala vědět ve snímku Plavecký mariáš. Do srdcí diváků se ovšem nejvíc zapsala coby legendární Tornádo Lou v komedii Oldřicha Lipského Limonádový Joe aneb Koňská opera.

Fialová se často objevovala v roli šlechtičen - ať už se jednalo o parodii Fantom Morrisvillu, oblíbenou Babičku, kde ztvárnila kněžnu, či slavnou komedii Oldřicha Lipského Adéla ještě nevečeřela, v níž si střihla roli hraběnky.

Zapomenout ovšem nesmíme ani na komedii Václava Vorlíčka Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky. V tomto filmu Květa Fialová odhalila coby krásná a vyzývavá agentka své ženské půvaby, které ve snímku obdivoval její herecký kolega Jan Kačer.

Výraznou stopu tato usměvavá herečka zanechala i v detektivkách - zmiňme například Partii krásného dragouna nebo seriál Hříšní lidé města pražského. Jak to ve zmíněných filmových počinech Květě Fialové slušelo, si prohlédněte v naší galerii. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků