Královna Alžběta II. Windsor (1926–2022)
Královna

Vzpomínka Super: Byla nejdéle vládnoucím monarchou britské historie. Autor: ls


Harry a Meghan

Harry a Meghan Profimedia.cz

Harry a Meghan se vzdají královských titulů a vrátí peníze za rekonstrukci vily

A je rozhodnuto. Princ Harry (38) a jeho manželka Meghan (41) už nebudou disponovat královskými tituly a nebudou placeni z veřejných prostředků. Informaci oznámil Buckinghamský palác.

Vrátí také peníze, které využili na renovaci sídla na Frogmore Cottage, kde budou žít v době svého pobytu ve Velké Británii. Královských povinností by měli být zproštěni na jaře.

„Po mnoha měsících rozhovorů a diskusí z posledních dní jsem ráda, že jsme konečně našli konstruktivní řešení pro mého vnuka a jeho rodinu. Harry, Meghan a Archie budou vždy milovanými členy mojí rodiny,“ nechala se v prohlášení slyšet královna Alžběta II. (✝96) s tím, že je obzvlášť pyšná na to, jak se Meghan rychle stala součástí jejich rodiny.

V prohlášení se tak zjevně snažila uklidnit situaci, protože rozhodnutí Harryho a Meghan osamostatnit se na královské koruně doslova šokovalo Velkou Británii. „Chci jim poděkovat za jejich odhodlanou práci pro tuto zemi i mimo ni. Doufám, že dnešní dohoda jim umožní začít budovat šťastný a klidný nový život,“ dodala královna. 

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků