Královna Alžběta II. Windsor (1926–2022)
Královna

Vzpomínka Super: Byla nejdéle vládnoucím monarchou britské historie. Autor: ls


Charlotte a George dělají královně samou radost.

Charlotte a George dělají královně samou radost. Profimedia.cz

Podívejte, jak si královna Alžběta II. užívala oslavu narozenin s pravnoučátky Charlotte a Georgem

Roztomilá pravnoučata britské panovnice Alžběty II. (97) Charlotte (1) a George (2) zřejmě dovedou babičce zahrát na její citlivější strunu. Vždy distingované a umírněné královně dětská bezprostřednost vykouzlila úsměv na rtech i o víkendu během pokračujících oslav jejích devadesátých narozenin během velkolepé přehlídky Trooping the Colour, jež se koná každoročně na prostranství Horse Guards Parade ve Whitehallu v centru Londýna.

Oslavenkyni, jež byla ve svítivě zeleném kostýmku na balkoně Buckinghamského paláce nepřehlédnutelná, evidentně záleželo na tom, aby nejmladším členům královské rodiny neuniklo nic podstatného, a tak jim vše trpělivě ukazovala, i když jejich pozornost byla vrtkavá. Sama si jako obvykle nejvíc užívala průvod důstojníků a vojáků na koních. Přehlídky se účastnily na dvě stovky muzikantů a 1400 příslušníku různých vojenských složek.

Elegantní byla jako vždy i vévodkyně z Cambridge (41), která zkombinovala bledě růžový kabátek se stejně barevným kloboukem s obrovskou květinou. Do podobných jemných barevných tónů oblékla Catherine i obě své děti, a tak tentokrát kromě královny zářil do dáli ve slavnostní uniformě především její choť William. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků