Královna Alžběta II. Windsor (94 let)
Královna

Bulvární status: Možná se stane nejdéle vládnoucím monarchou britské historie.


Na narozeninách královny Alžběty II. nechyběly vévodkyně Catherine ani Lady Amelia Windsor.

Na narozeninách královny Alžběty II. nechyběly vévodkyně Catherine ani Lady Amelia Windsor. Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Oslavy devadesátin královny Alžběty II. v plném proudu: Kate prý málem zastínila mladinká princezna

Oslavy úctyhodného jubilea britské panovnice Alžběty II. (94) se v Londýně konají i měsíc a půl po jejích 90. narozeninách. V katedrále svatého Pavla se v pátek dopoledne sešli členové královské rodiny, významní politici z minulosti, představitelé vlády, ozbrojených sil a několika dalších institucí spojených s jejím veličenstvem. Důvodů k oslavám je ovšem víc, 95. narozeniny vyšly na tento den i u královnina chotě prince Philipa.

Pro některé nadšené Brity to byla další příležitost vyjít do ulic s oslavnými transparenty a vlaječkami a obléci se do speciálních kostýmů. Královská rodina je pochopitelně nezklamala a přišla je ze schodů katedrály pozdravit. V čele se přitom objevili královnini vnuci William s Harrym a vévodkyně z Cambridge. V pozadí pak postávali princ Andrew s princeznami Eugenií a Beatrice, které podle britských médií nemají neurozenou Kate zrovna v lásce, údajně žárlí na její popularitu u veřejnosti.

Notné dávky pozornosti se ovšem dostalo také dvacetileté Lady Amelii Windsor, jejíž dědeček Princ Edward, vévoda z Kentu, je královnin bratranec. Oblečená byla od hlavy k patě ve značce Chanel, pro niž má jako milovnice módy slabost. V dubnu Lady Amelii dokonce magazín Tatler označil za nejkrásnější členku britské královské rodiny. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků