Klára Issová (42 let)
herečka

Bulvární status: Je čím dál uznávanější komediální herečkou. Autor: daz


Klára Issová hraje ve filmu Pražské orgie. Super.cz

Proč se tak dlouho schovávala? Takhle to Kláře Issové slušelo na premiéře Pražských orgií

Klára Issová (42) se příliš často na společenských akcích neobjevuje, i na karlovarském filmovém festivalu byla jen otočku, aby spolu s režisérkou Irenou Pavláskovou představila film Pražské orgie, který se nedávno začal promítat v kinech. Alespoň před jeho premiérou jsme si s křehkou brunetkou popovídali.

Klára často hraje v zahraničních produkcích, proto pro ni nebyla například spolupráce s kanadským hercem Jonasem Chernickem stresující. "S Jonasem jsme si neuvěřitelně sedli. Točili jsme společně jen pár dní, a i když jsme hráli takové drama, tak během pauz od záběrů jsme si dělali legrácky a měla jsem pocit, že se známe dvacet let. Zkušenosti s natáčením v angličtině už mám a jsem na to zvyklá, už nemám takový ostych a zvládám to. Navíc jsme měli i jazykového kouče, který nás připravoval," vysvětlila.

V Pražských orgiích hraje Klára herečku, emigrantku, která nemá v zahraničí uplatnění ve své profesi. "Bavilo mě zkoumat, co je to za člověka, právě když prošla tou velkou změnou a přišla o veškerou slávu tady v Čechách. V New Yorku musela svoje povolání opustit a začít úplně od píky. Zároveň ale prozřela, že to pozlátko slávy není opravdová realita a život. Sama to také tak vnímám, protože herectví pro mě nikdy nebylo o slávě," popsala nám svoji postavu Klára, kterou film Indiánské léto proslavil velmi brzy.

"Byla jsem hodně mlaďounká a ani jsem nevěděla, že to k tomu patří. Samozřejmě to vidím, že to není ten skutečný život, i když člověk musí přijmout, že i tenhle svět slávy a to, že je známý a viditelný, k tomu patří. Musíte si najít nějakou hranici, abyste k tomu přistupovali nějak normálně a pořád s nohama na zemi," míní herečka.

"Asi jsem i takový typ člověka, že mám ráda svoje soukromí a obyčejný život. Vyrostla jsem na vesnici, mám ráda přírodu a takové věci. Ale umím si užít i premiéru, slavnostní okamžiky... Ale s nohama na zemi," dodala Issová, která si róbu užila i na slavností premiéře Pražských orgií, když se z civilního outfitu, v němž poskytovala rozhovory, převlékla do krajkových šatů od návrhářky Zuzany Kubíčkové. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků