Karel Roden (58 let)
herec

Bulvární status: Charizmatický herec jde stále z role do role. Autor: veš


Karel Roden

Karel Roden Foto: Archiv K. Rodena

Karel Roden jak ho neznáte: Takhle si herec užívá volné chvíle ve Skrýšově

Herce Karla Rodena (58) zná většina lidí pouze z filmů a divadla. Jak ale tráví volné chvíle mimo jeviště a světla kamer? Velmi často poslechem hudby, Roden je velkým milovníkem především jazzu. Na svém zámku ve Skrýšově dokonce pořádá jazzové setkání.

Letos už jedno proběhlo, herec se pro velký zájem rozhodl uspořádat ještě další. Na Jazzu u Rodena, jak se akce nazývá, 12. září vystoupí třináctičlenný K Band KJJ, se speciálním programem přijede také David Kraus (41) se svou kapelou. Vstupenky jsou k dostání v divadle Studio DVA, které je, dá se říct, hercovým domovským.

„I tentokrát chci nabídnout možnost setkávání začínajících mladých muzikantů, proto vystoupí třináctičlenný orchestr z Konzervatoře Jaroslava Ježka s těmi zkušenými,“ vysvětlil ideu akce její pořadatel.

„Myslím, že to bude zase velmi příjemný večer. Přijedou mladí muzikanti, kteří jsou hodně ‚našláplí‘,“ dodal Roden, jenž se těší zvlášť na závěrečnou jazzovou improvizaci pod vedením českého muzikanta Štěpána Markoviče. Právě z improvizace na červnové akci pocházejí fotografie v článku.
Kromě zmiňovaných svou bandů vystoupí také spolupracovníci legendárního jazzového trumpetisty Laco Decziho – Vaico Deczi (bubny) a Jan Aleš (klávesy). 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků