Karel Roden (59 let)
herec

Bulvární status: Charizmatický herec jde stále z role do role. Autor: veš


Jana Krausová a Karel Roden na divadelní zkoušce

Jana Krausová a Karel Roden na divadelní zkoušce Foto: Václav Beran

Slavný herecký pár spolu na scéně: Krausová (60) v kraťasech, Roden v teplácích

Herečka Jana Krausová se v půlce září představí v nové divadelní hře, jejíž zkoušky jsou v plném proudu. Muže jí v Sexu pro pokročilé bude hrát její skutečný partner Karel Roden (59), se kterým se na jevišti Divadla Studio DVA, které hru uvede, nesetkává poprvé. Hrají spolu také například v Otevřeném manželství či Prší.

Hra z pera kanadské autorky Michele Riml pojednává o páru, jemuž se po 25 letech manželství ze života vytratila vášeň, který však na její absenci ještě nechce kapitulovat.

„Moje Alice je žena jako každá jiná. Má své ideály a představy o podobě vztahu po společných 25 letech. Koneckonců svoje představy mají i muži, jen se navzájem trochu liší,“ poodhalila charakter své postavy Krausová a její muž ji doplnil:

„Jejich vztah vyhořel a snaží se to zase všechno oživit. Na povrch vyjde spousta problémů a neochota ke kompromisům. Někdy je to absurdní v tom, jak se neposlouchají a vznikají z toho komické situace. Žijí ve stereotypu, který se snaží rozbít,“ řekl Roden, kterého hra zaujala svou pravdivostí. „Baví mě, že dialogy jsou pravdivé,“ poznamenal. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků