Kamil Střihavka (56 let)
zpěvák

Bulvární status: Bude navždy nejlepším Ježíšem. Autor: ank


Kamil Střihavka promluvil o odchodu z muzikálu Jesus Christ Superstar Super.cz

Proč tajně opustil roli svého srdce? Kamil Střihavka svěřil, jak to bylo s odchodem z Ježíše. Teď se věnuje gorilám

S Kamilem Střihavkou (56) jsme měli první příležitost promluvit si osobně po jeho odchodu z muzikálu Jesus Christ Superstar, v jehož titulní roli zářil celé čtvrtstoletí. Na svém facebookovém profilu prozradil až pár měsíců poté, že už ho diváci jako Ježíše neuvidí.

Slavnostní derniéru, kde by předal pomyslné žezlo svému nástupci, odpískal záměrně. "Nejsem příznivcem opulentních akcí ani loučení. Udělal jsem to tak, jak to mám já v povaze. Potichu, nenápadně a bez velkého humbuku. Myslím, že je to dobře i pro ten projekt jako takový, který je mou srdcovou záležitostí," krčil rameny.

"Byl bych rád, aby legenda, kterou u nás fenomén Jesus Christ Superstar je, pokračovala. A myslím si, že Vašek Noid Bárta to žezlo už dávno převzal a všechno to právě proběhlo v klidu a plynule. A v momentě, když jsem viděl, že je o Ježíše postaráno, tak jsem mohl v klidu odejít," doplnil.

Kromě dalších projektů, vesměs hudebních, vyjma jeho autorské divadelní hry Tolik hlav, se nyní Kamil nově věnuje i ochraně zvířat. "Konkrétně je to záchrana horských goril, což je ohrožený druh. O tom bych ale raději mluvil samostatně," uzavřel. My můžeme prozradit, že jde o projekt Mountain Gorilla a zpěvák se měl za gorilami do Ugandy také vypravit. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků