Kája Saudek (1935–2015)
malíř, komiksový kreslíř

Vzpomínka Super: od roku 2006 leží v Praze v Motole v kómatu. Jeho stav se nelepší. Autor: daz


Kája Saudek na archivní fotografii s dcerou Berenikou a manželkou Johanou.

Kája Saudek na archivní fotografii s dcerou Berenikou a manželkou Johanou. Michaela Feuereislová

Jan Saudek: Chci umřít s bráchou Kájou!

Stav komiksového kreslíře a malíře Káji Saudka (75) se ani téměř pět let po nehodě, kdy mu uvízlo maso v krku a od té doby leží v kómatu v nemocnici, nezlepšuje. Jeho bratr fotograf Jan Saudek (86) má jasno. "Kája na mě čeká. Chce, abychom odešli spolu," řekl Novinkám.

"'Zdravotní stav Janova bratra se bohužel nelepší. Pokud je ale to, co můj partner říká, pravda, Kája Saudek (✝80) se může těšit na opravdu dlouhý život. Jestli bude Jan stále tak vitální jako nyní... Nikdo neví, jak to mezi dvojčaty funguje. A Kája byl navíc prý celý život velký bojovník, vždy měl silnou vůli, proto bojuje i teď," tvrdí přítelkyně Jana Saudka Pavlína Hodková.

O slavném fotografovi poslední dobou není vůbec slyšet. "Je jako jezevec. Nenávidí zimu, tak zaleze a odpočívá. Nedělá mu moc dobře. Těší se na jaro. Připravuje ale kalendář pro jednu módní návrhářku nebo klapku pro filmový festival ve Zlíně," říká Hodková, která má s Janem Saudkem dvě děti.

"Další dítě v plánu nemám, snažím se však Jana přimět k adopci. Je to s ním ale těžké, jde o běh na dlouhou trať," dodává umělcova partnerka. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků


Profilový článek