Johnny Depp (59 let)
herec, filmový producent

Bulvární status: Vyhrál soud nad Amber Heard a očistil své jméno. Autor: kv


Amber Heard Video: Profimedia.cz

Jak reagovali Depp a Heard na výsledek soudu? Podívejte se na obličej Amber, když jí četli verdikt

Nejostřeji sledovaná kauza současnosti je u konce, Johnny Depp (59) vyhrál soud nad svou exmanželkou Amber Heard (36), kterou žaloval za pomluvu. Na rozdíl od něj si herečka přišla vyslechnout verdikt do soudní síně a její obličej, když jí ho četli, hovoří za vše.

O tom, že s rozhodnutím poroty, která ji shledala vinnou, nesouhlasí, vypovídá i její oficiální prohlášení, které neprodleně poté zveřejnila na sociálních sítích.

„Zklamání, které dnes cítím, se nedá slovy popsat. Zlomilo mi srdce, že ani hory důkazů nestačily k tomu, postavit se neúměrné moci a vlivu mého bývalého manžela,“ stojí si stále za svým herečka.

Ostře sledovaná kauza Depp vs. Heard je u konce: Porota vyřkla verdikt, u soudu létaly milionové sumy

„Nejvíc mě to mrzí kvůli ostatním ženám. Je to pro ně krok zpátky. Zpátky do doby, kdy ženy, které promluvily veřejně, ponižovali a pošpiňovali. Do doby, kdy násilí páchané na ženách nebylo bráno vážně.“

„Věřím, že Johnnyho právníci uspěli v tom, že přiměli porotu ignorovat svobodu slova a důkazy, díky nimž jsme zvítězili v Británii,“ narážela na soud s britským bulvárem, který Depp loni prohrál na základě svědectví Heard.

„Jsem smutná, že jsem prohrála. Ale ještě víc mě rozesmutnilo, že jsem přišla o práva, která jsem myslela, že v Americe máme - mluvit svobodně a otevřeně,“ uzavřela herečka, která musí zaplatit odškodné ve výši 15 milionů dolarů.

Těsně před vynesením rozsudku stihl odehrát dva koncerty po sobě: Takhle to Johnny Depp roztočil na pódiu

I Depp, který je aktuálně na koncertním turné v Británii s hudebníkem Jeffem Beckem, zveřejnil prohlášení. Na rozdíl od Heard je pochopitelně vděčný, že se mu dostalo spravedlnosti.

„Před šesti lety se můj život a životy mých dětí, blízkých a všech, kdo mě celé roky podporovali a věřili ve mě, změnil. Mrknutím oka. Křivá, závažná obvinění na mě byla uvalena prostřednictvím médií, což spustilo příval nekonečného nenávistného obsahu, ačkoliv proti mně nebylo nikdy vzneseno žádné obvinění,“ uvedl v prohlášení na sociálních sítích.

„Ovlivnilo to můj život i mou kariéru. O šest let později mi porota vrátila můj život zpět. Cítím velkou pokoru,“ dodal.

S tímhle Amber nepočítala: Kate Moss totálně rozbila její obvinění Johnnyho Deppa!

Dále uvedl, že jeho cílem od začátku bylo pouze odhalit pravdu, což dle svých slov dlužil svým dětem i podporovatelům. A je vděčný, že se mu to podařilo.

Depp žaloval svou exmanželku za pomluvu. Předmětem byla její esej z roku 2018 pro Washington Post, v níž se označila za oběť domácího násilí. Ačkoliv Deppa přímo nejmenovala, nyní porota rozhodla, že článek napsala s úmyslem ho očernit. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků