Jiřina Švorcová (1928–2011)
herečka

Vzpomínka Super: Žena, která nezběhla od praporu. Autor: daz


Jiřina Švorcová jako Žena za pultem

Jiřina Švorcová jako Žena za pultem Foto: archiv TV Barrandov

Jiřina Švorcová trpí krutými bolestmi: Hrozí jí operace tepny

Jiřina Švorcová (✝83), hlavní postava legendárního seriálu Žena za pultem, vychází kvůli nemoci z domu jen zcela výjimečně. Trápí ji kruté bolesti v pravé noze, kvůli nimž nad ní visí hrozba operace tepny. Kvůli převzetí ceny Prominent roku udělala výjimku.

Herečka se vyhýbá zvláště větším akcím, už nechodí téměř ani do milovaných divadel. Výjimku udělala, když dorazila na Barrandov TV párty, kde přebírala cenu Prominent roku. Tu jí televize věnovala kvůli pořadu Tajemství, jehož byla hvězdou, a který byl nejsledovanějším z pořadů domácí tvorby této televize.

"Cena pro mě byla překvapením. Vůbec jsem netušila, že se uděluje a pozvání jsem nemohla odmítnout. Když mi lidé tleskali vestoje, byl to úžasný pocit, jako je ostatně pro herečku v takovém případě vždycky," řekla Novinkám Švorcová, která se ale na párty ze zdravotních důvodů zdržela nejnutnější dobu.

"Bylo to pro mě velmi vyčerpávající. I když jsem měla místo k sezení, velmi mě to unavilo. Bylo tam zakouřeno, hodně lidí a vadily mi i blesky fotoaparátů," upřesnila herečka, kterou trápí chronický zánět průdušek a kruté bolesti v pravé noze, kde se jí ucpává cévní systém. Pokud se její zdravotní stav ještě zhorší, čeká ji operace tepny.

"Cítím se zdravá jen když se nemusím vůbec hýbat," svěřila se herečka, která se přesto snaží o své zdraví dbát, a i přes své problémy chodí na pravidelné procházky se svým jezevčíkem Filipem.

Žádnou novou práci by už ale nepřijala. "Myslím, že se toho kolem mne dělo dost. Teď už chci jenom odpočívat a po žádné pracovní nabídce ani netoužím," dodala Švorcová. 

Gabriela Wolfová , Super.cz


Časová osa článků


Profilový článek