Jiřina Švorcová (1928–2011)
herečka

Vzpomínka Super: Žena, která nezběhla od praporu. Autor: daz


Jiřina Švorcová jako Žena za pultem.

Jiřina Švorcová jako Žena za pultem. Foto: archiv TV Barrandov

Žena za pultem Jiřina Švorcová se ještě neprobudila z umělého spánku. Je to vážné

Představitelka prodavačky Anny Holubové v seriálu Žena za pultem Jiřina Švorcová (✝83) dál bojuje o život. Již čtrnáct dní ji lékaři koronární jednotky v Ústřední vojenské nemocnici v Praze udržují v umělém spánku. Její prognózy nejsou po prodělaném zápalu plic příliš optimistické. Tělo má oslabené.

"U takhle starých pacientů je každý den navíc v umělém spánku a na přístrojích opravdu nebezpečný. Pokud se tělo nedokáže samo zotavit, což jde ve stáří mnohem hůře, mohou nastat fatální následky," vysvětlil Super.cz lékař, který si nepřál být jmenován. V celém špitále bylo na případ herečky Švorcové uvaleno přísné embargo.

Rodině se totiž nelíbilo, že její ošetřující lékař měl informovat novináře o průběhu léčby. "Padla na něj stížnost," informuje rodinný přítel. Herečka, která vzhledem ke své politické příslušnosti nedostala po listopadu 1989 žádnou hereckou příležitost, nemá žádné děti. Žije v domě se svým o několik let starším a těžce se pohybujícím bratrem. V nemocnici ji tak navštěvují jen kamarádky. Švorcovou sužují zdravotní problémy již posledních několik měsíců. Pokud se nad ní nesmiluje osud, hrozí, že s následky současných potíží již nebude mít sílu dál bojovat. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článkůProfilový článek