Hlavní obsah
Článek

Herecká legenda Jiřina Jirásková (†81), která před několika týdny oslavila osmdesátiny a šedesát let působení ve Vinohradském divadle, nadále zůstává v péči lékařů. Ti se o ni starají od pátku, kdy byla převezena do Všeobecné fakultní nemocnice kvůli recidivě potíží se zažíváním. "Už je mi o něco málo lépe. Ale vyhlídku, kdy by mě lékaři pustili domů, zatím ani zdaleka nemám," řekla Novinkám Jirásková.

Příčinou jejích potíží je přepracovanost a únava po vyčerpávajících oslavách osmdesátých narozenin. "Také jsem po předloňské operaci. S tím zažíváním to dělá divy," objasnila herečka své zdravotní neduhy.

Po letošních zkušenostech s náročností životní jubilea si dala předsevzetí, že už nikdy žádné oslavy nepodnikne. "Bylo to strašně náročné, hrozně mě to vyčerpalo," potvrzuje.

V nemocnici nabírá síly a odpočívá. Poslouchá rozhlasové pořady a jediné, co jí kromě zdraví chybí, je její milovaná fenka francouzského buldočka Amálka.

"Návštěvy tu nepřijímám. Nechci nikoho ani vidět. Z oslav toho mám dost," dodala s tím, že už se těší, až se jí bude dařit lépe a bude se moci vrátit k lásce svého života, k hraní v divadle.

Jiřinu Jiráskovou nedávno postihla následkem oslav nevolnost, kvůli níž bylo zrušeno představení ve Vinohradském divadle. Déle než dvě hodiny pak u ní zasahoval vůz záchranné služby, nakonec ale sama odjela vozem taxi domů.

Ve středu se na stejné scéně objevila v plánované hře Famílie aneb Dědictví otců zachovej nám, pane. Všechny další inscenace až do jejího uzdravení budou buď zrušeny nebo odehrány s alternací.

Jirásková naposledy skončila v nemocnici v září 2009 s akutním nálezem v dutině břišní. Okamžitě následovala operace. Dva roky předtím se na operačním sále objevila ještě několikrát. Dva chirurgické zákroky souvisely se střevy, jeden s výměnou kyčelního kloubu a další s kýlou. Po její léčbě následovala plastická operace břicha, během které jí doktoři údajně vložili do břišní dutiny síťku.

Související témata:

Reklama

Další články

Načítám