Hlavní obsah
Článek

Herečka Jiřina Jirásková (†81), která před pár dny oslavila osmdesáté narozeniny, v sobotu zkolabovala v pražském vinohradském divadle, kde měla účinkovat. Krátce před devatenáctou hodinou jí pracovníci divadla kvůli nevolnosti museli zavolat vůz záchranné služby. "To mám z těch oslav osmdesátky, daly mi pořádně zabrat," řekla Novinkám.cz sama Jirásková, která byla nakonec propuštěna do domácího ošetřování.

"Nebylo mi dobře, proto se muselo zrušit představení. Ale není to nic vážného. Lékaři mě prohlédli a chci si jet domů odpočinout. To víte, už mám věk, nejsem úplně zdravá. Mám to také z těch oslav osmdesátin. Byla to akce jako Kulový blesk," vysvětlila nám v sobotu večer herečka a vzkázala fanouškům, aby jí drželi palce.

Po více jak dvouhodinovém ošetření si uznávaná divadelní a filmová herečka zavolala k sanitce vůz taxi a odjela domů.

"Pacientku jsme zaléčili na místě. Nebyla převezena do žádného zdravotního zařízení," potvrdila Novinkám v sobotu ve 21:23 mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Informaci o kolapsu Jiřiny Jiráskové ve vinohradském divadle přinesla jako první agentura Mediafax.

"Na místě zasahují dva vozy záchranné služby. Byli jsme přivolání z důvodu nevolnosti," reagovala na informace ve 20 hodin Ernestová.

"K nevolnosti paní Jiráskové došlo krátce před začátkem představení Famílie aneb Dědictví otců zachovej nám, pane, ve kterém měla hrát. To bylo proto zrušeno, o náhradním termínu budeme diváky informovat," řekla PR manažerka vinohradského divadla Zuzana Paulusová.

"Držíme jí jen palce, aby byla co nejdřív opět v pořádku," dodala.

Reklama

Další články

Načítám