Jiří Pomeje (1964–2019)
herec

Vzpomínka Super: Zemřel ve svých 54 letech na rakovinu. Autor: ac


Jiří Pomeje se léčí s rakovinou.

Jiří Pomeje se léčí s rakovinou. Profimedia.cz

Jiří Pomeje promluvil o svém boji s rakovinou: Dceru už k maturitě asi nedoprovodím!

První slova po několika měsících. Jiří Pomeje (✝54) je od poloviny listopadu na nemocničním lůžku a bojuje s rakovinou, která se mu po roce vrátila. Herec minulý týden takřka po dvou měsících opustil Ústřední vojenskou nemocnici a léčí se v novém sanatoriu.

A podle všeho se mu začíná pomalu dařit. Poprvé od chvíle, kdy se mu nemoc vrátila, totiž promluvil do médií. Nové zařízení si nemůže vynachválit, a dokonce začíná i cvičit.

„Dělá mi to tady dobře. Pomalu se zase dávám do formy. Dali mi činky, ať prý posiluju ruce. No jo, jenže jsou kilový,“ svěřil se Pomeje Blesku v Nemocnici Na Pleši, kde se aktuálně léčí s tím, že by klidně cvičil s pětikilovými činkami.

Velkou oporou mu vedle rodiny je také kamarád, producent Pavel Pásek, který mu pobyt v sanatoriu financuje, a také ho pozval i na dovolenou. Tu Pomeje plánuje v Thajsku.

„Myslím, že za dva měsíce by to už šlo. Budeme tam honit baby,“ prozradil herec, který o svém zdravotním stavu prý nechce nic vědět. „Já o tom vůbec nechci přemýšlet. Neptám se, nechci nic vědět. Chci ještě chvilku žít a být se svou dcerou, kterou už k maturitě asi nedoprovodím. A to jsem moc chtěl,“ dodal nakonec. 

Eliška Vinterová , Super.cz


Časová osa článků